Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Metsä Board inwestuje

Tektura falista firmy Metsä Board jest stosowana m. in. w opakowaniach do żywności, farmaceutyków, kosmetyków, a także w opakowaniach dla branży gastronomicznej.

© Metsä Board

Firma Metsä Board zainwestuje 210 milionów euro w zwiększenie mocy produkcyjnych w zakładzie w Husum w Szwecji, gdzie odbywa się produkcja tektury falistej. Jak podkreśla producent, jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na materiały opakowaniowe produkowane w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju. Inwestycja pozwoli firmie na zwiększenie rocznej wydajności produkcji tektury o 200 tysięcy ton. Obecnie roczna wydajność maszyny BM1 wynosi 400 tysięcy ton, a po inwestycji wzrośnie ona do 600 tysięcy. Pierwszy wzrost wydajności będzie miał miejsce jesienią 2023 roku, a pełne moce produkcyjne mają zostać osiągnięte do końca 2025 roku. Inwestycja pozwoli firmie zwiększyć roczną sprzedaż o około 200 milionów euro. Dodatkowe moce produkcyjne zostaną skierowane głównie na rynki Ameryki Północnej i Europy, gdzie spodziewany jest dalszy wzrost popytu na niskogramaturowe kartony typu premium.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty