Raport finansowy Metsä Board

© Metsä Board

Metsä Board przedstawiła wyniki finansowe za okres od stycznia do września 2022 r. Wynik wyniósł 420 mln euro i jest porównywalny z tym, który osiągnieto w tym samego okresie czasu w roku poprzedzającym. Wpływ na rezultaty miały takie czynniki jak stały popyt na składane kartony w Europie i Ameryce Północnej, zwolnienie popytu na białe kraftlinery w Europie, szybkość inflacji. Wzrost kosztów był szybszy niż oczekiwano, zwłaszcza energii i chemikaliów. Mimo, iż Europa boryka się z bezprecedensowym kryzysem energetycznym, który tej zimy może wpłynąć na dostępność i ceny energii, to wysoka samowystarczalność energetyczna Metsä Board stanowi wyraźną przewagę konkurencyjną, zwiększając stabilność działalności w wymagającym środowisku rynkowym. Nowy kocioł regeneracyjny i turbina, które wkrótce zostaną uruchomione w Husum, zwiększą produkcję bioenergii, przybliżając Metsä Board do celu, jakim jest produkcja bez paliw kopalnych do 2030 r.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty