Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Aktualności

Większa wydajność, szybszy ROI. Znakowanie z Markem-Imaje

Decydując się na bezpośrednie znakowanie kartonów i opakowań zbiorczych, producenci mierzą się z wieloma wyzwaniami. Odpowiedzią na te wyzwanis jest drukarka 5940 G firmy Markem-Imaje, dostarczana w Polsce przez firmę Coleman.

więcej

Elastyczna produkcja z FANO

Etykieta to wizytówka opakowania. Pełni ona nie tylko rolę informacyjną, ale i reprezentacyjną, często decydując o tym, czy produkt przekona do siebie konsumenta i trafi do jego koszyka zakupowego. Obecne technologie zapewniają producentom opakowań nieskończone możliwości w ich projektowaniu.

Know-how, którego w Polsce nie było

Współpraca polskiej firmy Stamp Systems i brytyjskiej Arden Engraving to ogromna szansa dla rodzimego rynku. Nie ma w Polsce firmy o tak bogatym i rozwiniętym know how jak Arden. Dzięki współpracy firm, Stamp otrzymuje od Ardena wiedzę, doświadczenie i zaawansowaną technologie, co sprawia, że staje się on realnym konkurentem dla największych producentów matryc w Europie i na świecie.

Komentarz miesiąca

Wystrajkowani…

UPM i związki zawodowe ostatecznie douzgodniły układy zbiorowe dla poszczególnych przedsiębiorstw, a dokładnie dla pięciu spółek UPM. Strajk w fińskich fabrykach ostatecznie uznano za zakończony, a pracownicy wrócili do pracy. Obejmujący UPM Pulp, UPM Communication Papers, UPM Specialty Papers, UPM Raflatac i UPM Biofuels strajk związków zawodowych rozpoczął się 1 stycznia 2022 roku i trwał prawie cztery miesiące. Początkowo strajkowało około 2100 związkowców, ale wyrok sądu nakazał około 200 z nich wykonywanie zadań....

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Reklama

Biznes & Wydarzenia

Akomex finalizuje inwestycje

Grupa Akomex, będąca producentem opakowań kartonowych, zakończyła rozbudowę zakładu produkcyjnego DrukPaku w Aleksandrowie Kujawskim. Inwestycja o wartości 4,5 milionów złotych pozwoliła rozbudować zakład o nową halę o powierzchni ponad 1800 m², w której jeszcze w tym roku rozpoczną prace nowe linie produkcyjne.

Miliken zwiększa produkcję

Firma Milliken rozpoczyna produkcję w nowej fabryce dodatków klaryfikujących do tworzyw sztucznych w Blacksburgu. Dodatkowa zdolność produkcyjna jest odpowiedzią na zwiększony popyt na produkty z tworzyw sztucznych. Producent specjalizujący się produkcji dodatków do tworzyw sztucznych i barwników twierdzi, że nowy zakład zwiększy zdolność produkcyjną wiodącego na rynku klaryfikatora polipropylenowego Millad NX 8000 o ponad połowę.

Sprzedaż rosyjskich aktywów

Firma Mondi przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku oraz informacje dotyczące dalszej działalności w Rosji. Jak podkreślił producent, wyniki we wszystkich sektorach działalności były zadowalające, pomimo zmagań związanych z wysokimi kosztami produkcji i niedoborem surowców, a to za sprawą podniesionych cen sprzedaży.

Fotogaleria

Partnerzy