Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

© Metsä Board

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.
Interaktywne mapy drogowe dają możliwość zbadania zarówno historycznych, jak i prognozowanych działań we wszystkich jednostkach produkcyjnych oraz ich wpływu na osiągnięcie celów. W opublikowanych danych są dwie sekcje. Pierwsza poświęcona jest drodze do energii w 100% wolnej od paliw kopalnych i zerowej emisji CO2. Druga natomiast opisuje, w jaki sposób ma przebiegać redukcja zużycia wody procesowej na tonę produktu. Celem Metsä Board jest wycofanie się z wszelkich paliw kopalnych i wszelkiej zakupionej energii opartej na paliwach kopalnych do końca 2030 roku. Oznacza to,że ​​produkcja nie będzie już generować żadnych emisji dwutlenku węgla pochodzących z paliw kopalnych. Dane dotyczące klimatu i wody zostały opracowane we współpracy z AskKauko, firmą programistyczną specjalizującą się w gromadzeniu i wizualizacji danych dotyczących zrównoważonego rozwoju.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty