Nowy inkjet. Nowe drukarki Videojet.

„Każda firma dąży do uzyskania całkowitego, bezawaryjnego działania linii produkcyjnej. Aby sprawdzić, jak drukarki inkjet 1550 i 1650 zadziałają w praktyce, 400 maszyn było testowanych przez 24 miesiące w zakładach naszych klientów i udowodniły one w 99,9 proc. swoją wydajność i skuteczność” – skomentował Swapan Chadhuri, dyrektor generalny Videojet Polska.

 

Podczas targów Emballage 2012 w Paryżu odbyła się prapremiera nowych drukarek Videojet inkjet 1550 oraz 1650. Zdaniem producenta, urządzenia nowej generacji z serii 1000 mają odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku na wygodne w obsłudze, wydajne maszyny, wyposażone w funkcję kontroli jakości nadruku, która pomaga ograniczyć liczbę błędów oraz zapewnić wydruk odpowiedniego oznaczenia na właściwych produktach. Na krótko przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się oficjalnie w sprzedaży.

 

Urządzenia te mają minimalizować częstotliwość przestojów na linii, dzięki innowacyjnemu systemowi przepływu atramentu Dynamic Calibration oraz opatentowanej konstrukcji głowicy drukującej CleanFlow. Problem z zastojem atramentu rozwiązano, usprawniając automatyczny system czyszczący, który zapewnia rzadsze mycie głowicy drukującej oraz doprowadzenie przefiltrowanego powietrza w celu zapewniania bardziej niezawodnego drukowania i wyraźnych, spójnych nadruków nawet pod koniec długich serii. Unikalny projekt głowicy i długotrwałe działanie rdzenia wydłuża czas pracy do 14 tys. godzin oraz minimalizuje ryzyko przestojów produkcji pomiędzy planowanymi cyklami rutynowych konserwacji. W ten sposób nowe drukarki zwiększają wskaźnik OEE (całkowitej efektywności sprzętu), co klienci mogą wyraźnie zauważyć na liniach produkcyjnych i poprzez metryki dostępności OEE.

 

Bezlitosne dla błędów

Poza poprawą produktywności, nowe urządzenia mają błyskawicznie identyfikować i eliminować problemy oraz zapobiegać błędom w kodowaniu. Prezentują bowiem w logiczny sposób informacje dotyczące przestojów, co wspomaga efektywne i skuteczne ich rozwiązanie u źródła. Ponadto mają uchronić producentów od ponoszenia strat związanych z nadrukowaniem złych kodów na opakowaniach. „Innowacyjnym pomysłem było stworzenie systemu Code Assurance, który udziela kodu dostępu do określonych narzędzi dopiero na poszczególnych etapach produkcji, co skutecznie redukuje ilość błędnie nanoszonych kodów, a także wskazuje dokładne miejsce i czas ich wystąpienia” – dodała Joanna Saniewska z Videojet Polska. Dopełnieniem nowych drukarek jest wygodny w obsłudze dotykowy interfejs (dostęp do głównych czynności w max. 5 krokach),  inteligentny system dostarczania płynów Smart Cartridge, który eliminuje ryzyko wycieków atramentów oraz zintegrowany z nim, łatwy w wymianie i nie wymagający obecności wykwalifikowanego technika program Core.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Jak ugasić pragnienie…?

… a szczególnie pragnienie by na przykład zjeść całe niebo lub wypić wszystkie gwiazdy na niebie...?

 

Pragnienie sprawia, że wysychamy od środka, w dosłownym jak i w przenośnym tego słowa znaczeniu. Sam fakt, że masz jakieś marzenia lub pragnienia oznacza, że masz też odpowiednie zdolności do ich zrealizowania. Tak długo kiedy pragnienie jest o dobrej intencji i wiemy, czego pragniemy, nasze dążenia nabierają siły...

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty