Fleksografia

Do wszechstronnych zastosowań

Firma Linx Printing Technologies wprowadziła na rynek nieprzejrzysty żółty atrament pigmentowy, który zapewnia doskonały kontrast na jasnych i ciemnych powierzchniach, co czyni go doskonałym wyborem dla realizacji szerokiej gamy zastosowań – również oznaczeń na opakowaniach. Nowy atrament Linx Yellow 1079 gwarantuje krótki czas schnięcia, co sprawia, że jest odpowiedni do wykorzystania na szybkich liniach produkcyjnych.

więcej »

Miejsce dla fleksografii. DuPont i Politechnika Warszawska.

Firma DuPont i Politechnika Warszawska utworzyły wspólnie pierwsze w naszym kraju Centrum Technologii DuPont Cyrel (DuPont Cyrel Technology Center). Nowo otwarte Centrum będzie kształcić i certyfikować wszystkich studentów Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW.

więcej »

Fleksograficzna debiutantka. Screen.

sierpień 2011

W firmie Focus zainstalowano pierwszą w Polsce naświetlarkę PlateRite FX1200 marki Screen przeznaczoną do naświetlania stosowanych we fleksografii cyfrowych płyt flexo/letterpress z czarną maską. Urządzenie znajduje zastosowanie w produkcji etykiet, opakowań elastycznych, opakowań z kartonu i tektury falistej. Możliwe jest również naświetlanie termicznych form offsetowych oraz termicznych filmów ablacyjnych.

więcej »

Więcej niż maszyna. Nilpeter dla druku na wąskiej wstędze.

październik 2010

Pod hasłem „More than just a press”, Nilpeter wprowadza na rynek kolejne maszyny fleksograficzne dla druku na wąskiej wstędze. Producenci opakowań i etykiet będą mogli korzystać z wydajnych systemów wykorzystujących technologię suszenia UV.

więcej »

Precyzja małego urządzenia. Flexo Control Universal.

wrzesień 2010

Sibress, włoski producent systemów do pomiaru i analizy w druku fleksograficznym, wprowadza na rynek swoje najnowsze rozwiązanie. Flexo Control Universal to kolejny element rodziny Flexo Control. Urządzenie nie jest większe od myszki komputerowej, co skutkuje wysokim komfortem obsługi.

więcej »

Dla wrażliwych i kurczliwych. Nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED.

wrzesień 2010

EFI wprowadza na rynek nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED, drukujący na elastycznych materiałach opakowaniowych. Jetrion 4830LED UV Inkjet System otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

więcej »

Chroni to, co dobre. Ewolucja druku opakowań.

wrzesień 2010

W ciągu ostatnich dziesięcioleci znacząco podniósł się standard życia populacji. Pociągnęło to za sobą wzrost produkcji dóbr konsumpcyjnych, a w konsekwencji także rozwój branży opakowań i etykiet. Firmy operujące w sektorze FMCG (dóbr konsumpcyjnych częstego zakupu), muszą oferować klientom szybkie, bezpieczne, efektywne i zrównoważone rozwiązania. Przedsiębiorstwa te dążą jednocześnie do zminimalizowania swojego negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Również strategie w przemyśle opakowaniowym podlegają rewizji i są dopasowywane do obecnych warunków.

więcej »

Sukces oznakowany. ORION - 10 lat doświadczenia.

czerwiec 2010

Wrocławska drukarnia Orion produkuje etykiety samoprzylepne, profesjonalnie oznakowując sukces swoich klientów. Spółka jest obecna na rynku od 10 lat, co pozycjonuje ją w gronie renomowanych dostawców rozwiązań znakowania towarów w Polsce.

więcej »

Ofensywa nowej technologii. Fleksografia dziś i jutro.

maj 2010

W ciągu ostatnich trzydziestu lat druk fleksograficzny okazał się technologią przeżywającą imponujący wzrost pod względem jakości i produktywności. Fleksografia przeszła drogę od nisko- do wysokojakościowego druku i jest obecnie szeroko stosowana w produkcji opakowań, obejmując różnorodne aplikacje: opakowania elastyczne, etykiety, torby plastikowe, opakowania kartonowe i tekturowe, opakowania typu shrink-wrap i wiele innych.

więcej »

Filozofia fleksografii. Filozofia Mark Andy - maszyny zbudowane z myślą o kliencie.

kwiecień 2010

Producent wąskowstęgowych maszyn fleksodrukowych, firma Mark Andy, podczas zeszłorocznych targów Labelexpo zaprezentowała maszynę P7 pochodzącą z nowej serii Performance. Urządzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez rynek, czego dowodem jest kilkadziesiąt kontraktów na jego zakup. Czym ono wyróżnia się na tle bardzo konkurencyjnego rynku druku flekso?

więcej »

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty