Fleksografia

Do wszechstronnych zastosowań

Firma Linx Printing Technologies wprowadziła na rynek nieprzejrzysty żółty atrament pigmentowy, który zapewnia doskonały kontrast na jasnych i ciemnych powierzchniach, co czyni go doskonałym wyborem dla realizacji szerokiej gamy zastosowań – również oznaczeń na opakowaniach. Nowy atrament Linx Yellow 1079 gwarantuje krótki czas schnięcia, co sprawia, że jest odpowiedni do wykorzystania na szybkich liniach produkcyjnych.

więcej »

Miejsce dla fleksografii. DuPont i Politechnika Warszawska.

Firma DuPont i Politechnika Warszawska utworzyły wspólnie pierwsze w naszym kraju Centrum Technologii DuPont Cyrel (DuPont Cyrel Technology Center). Nowo otwarte Centrum będzie kształcić i certyfikować wszystkich studentów Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW.

więcej »

Fleksograficzna debiutantka. Screen.

sierpień 2011

W firmie Focus zainstalowano pierwszą w Polsce naświetlarkę PlateRite FX1200 marki Screen przeznaczoną do naświetlania stosowanych we fleksografii cyfrowych płyt flexo/letterpress z czarną maską. Urządzenie znajduje zastosowanie w produkcji etykiet, opakowań elastycznych, opakowań z kartonu i tektury falistej. Możliwe jest również naświetlanie termicznych form offsetowych oraz termicznych filmów ablacyjnych.

więcej »

Więcej niż maszyna. Nilpeter dla druku na wąskiej wstędze.

październik 2010

Pod hasłem „More than just a press”, Nilpeter wprowadza na rynek kolejne maszyny fleksograficzne dla druku na wąskiej wstędze. Producenci opakowań i etykiet będą mogli korzystać z wydajnych systemów wykorzystujących technologię suszenia UV.

więcej »

Precyzja małego urządzenia. Flexo Control Universal.

wrzesień 2010

Sibress, włoski producent systemów do pomiaru i analizy w druku fleksograficznym, wprowadza na rynek swoje najnowsze rozwiązanie. Flexo Control Universal to kolejny element rodziny Flexo Control. Urządzenie nie jest większe od myszki komputerowej, co skutkuje wysokim komfortem obsługi.

więcej »

Dla wrażliwych i kurczliwych. Nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED.

wrzesień 2010

EFI wprowadza na rynek nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED, drukujący na elastycznych materiałach opakowaniowych. Jetrion 4830LED UV Inkjet System otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

więcej »

Chroni to, co dobre. Ewolucja druku opakowań.

wrzesień 2010

W ciągu ostatnich dziesięcioleci znacząco podniósł się standard życia populacji. Pociągnęło to za sobą wzrost produkcji dóbr konsumpcyjnych, a w konsekwencji także rozwój branży opakowań i etykiet. Firmy operujące w sektorze FMCG (dóbr konsumpcyjnych częstego zakupu), muszą oferować klientom szybkie, bezpieczne, efektywne i zrównoważone rozwiązania. Przedsiębiorstwa te dążą jednocześnie do zminimalizowania swojego negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Również strategie w przemyśle opakowaniowym podlegają rewizji i są dopasowywane do obecnych warunków.

więcej »

Sukces oznakowany. ORION - 10 lat doświadczenia.

czerwiec 2010

Wrocławska drukarnia Orion produkuje etykiety samoprzylepne, profesjonalnie oznakowując sukces swoich klientów. Spółka jest obecna na rynku od 10 lat, co pozycjonuje ją w gronie renomowanych dostawców rozwiązań znakowania towarów w Polsce.

więcej »

Ofensywa nowej technologii. Fleksografia dziś i jutro.

maj 2010

W ciągu ostatnich trzydziestu lat druk fleksograficzny okazał się technologią przeżywającą imponujący wzrost pod względem jakości i produktywności. Fleksografia przeszła drogę od nisko- do wysokojakościowego druku i jest obecnie szeroko stosowana w produkcji opakowań, obejmując różnorodne aplikacje: opakowania elastyczne, etykiety, torby plastikowe, opakowania kartonowe i tekturowe, opakowania typu shrink-wrap i wiele innych.

więcej »

Filozofia fleksografii. Filozofia Mark Andy - maszyny zbudowane z myślą o kliencie.

kwiecień 2010

Producent wąskowstęgowych maszyn fleksodrukowych, firma Mark Andy, podczas zeszłorocznych targów Labelexpo zaprezentowała maszynę P7 pochodzącą z nowej serii Performance. Urządzenie zostało bardzo pozytywnie ocenione przez rynek, czego dowodem jest kilkadziesiąt kontraktów na jego zakup. Czym ono wyróżnia się na tle bardzo konkurencyjnego rynku druku flekso?

więcej »

Komentarz miesiąca

Fascynacja składanym cudełkiem-pudełkiem...

O znaczeniu opakowania w fazie zakupu można pisać bez końca. O ważności opakowań, ich wpływie na potencjalnego nabywcę oraz roli marketingowej napisano już wiele książek.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty