Dla wrażliwych i kurczliwych. Nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED.

data publikacji: wrzesień 2010

EFI wprowadza na rynek nowy model Jetrion z suszeniem typu UV LED, drukujący na elastycznych materiałach opakowaniowych. Jetrion 4830LED UV Inkjet System otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

 

Jetrion 4830LED UV Inkjet System, wraz z nowo opracowanym zestawem atramentów, umożliwia druk na materiałach dotychczas nieobsługiwanych, wrażliwych na ciepło, w tym także shrink sleeve. Tym samym, otwiera on nowe możliwości dla przemysłu opakowań. Użytkownicy modelu Jetrion 4830 mogą aktualizować swoje systemy tak, aby móc drukować nowymi atramentami i suszyć je za pomocą technologii UV LED.

Uzyskiwana dzięki technologii UV LED niska emisja ciepła umożliwia pracę na materiałach wcześniej niedostępnych dla tradycyjnych technologii suszenia UV. W przeciwieństwie do innych systemów druku cyfrowego, nowy 4830LED nie potrzebuje wstępnego przygotowania powierzchni przed drukiem na substratach elastycznych. „System został zaprojektowany tak, aby umożliwić wyjście poza krąg tradycyjnych etykiet w kierunku znacznie szerszego obszaru opakowań elastycznych, które mogą być realizowane tylko dzięki technologii suszenia UV LED” – mówi dr Kenneth Stack, wiceprezes Jetriona. – „Zgodnie z naszym zobowiązaniem do dostarczania klientom możliwości przestawienia ich produkcji na nowe tory, użytkownicy systemów Jetrion 4830 mogą je wyposażyć w zestaw umożliwiający wykorzystanie nowych elastycznych atramentów i technologii UV LED, bez narażenia na dyskomfort bycia zepchniętymi do obszaru archaicznych rozwiązań w dobie innowacji cyfrowych”.

Jetrion 4830LED jest w pełni kolorową cyfrową maszyną do druku etykiet, pracującą na wstędze o maksymalnej szerokości 229 mm. Dzięki doskonałym przejściom tonalnym i szybkości 37 m/min., Jetrion jest idealnym rozwiązaniem dla większości producentów etykiet i opakowań elastycznych, stawiających wysokie wymagania jakościowe. Najnowszy model Jetrion prezentowany był po raz pierwszy podczas targów Labelexpo Americas, odbywających się w Chicago w dniach 14-16 września tego roku.

 

Foto: EFI

Jetrion, wzbogacony o nowe atramenty i suszenie UV LED, otwiera nowe możliwości dla producentów elastycznych etykiet i opakowań z materiałów kurczliwych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Niezastąpione szkło!

Czy możemy sobie wyobrazić wodę toaletową w opakowaniu PET, piwo w kartoniku, wino lub alkohole wysokoprocentowe w puszce? Stanowczo NIE! Byłoby to swojego rodzaju gwałtem na tych wyrobach. Co prawda ekskluzywne perfumy zapakowane są z reguły dodatkowo w elegancki kartonik, ale sam produkt jest zawsze w szklanym „majstersztyku”. Eleganckimi perfumami, podobnie jak i szlachetnymi trunkami napełniane są wyłącznie szklane butelki. Kiedy przyjrzymy im się bliżej, zauważymy, że niejednokrotnie zdobią je wymyślne wzory.

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty