Advertisement

Kalendarium

17-19.02.2016 · EmbaxPrint, Brno

07.03.2016 · Gala ART of PACKAGING 2016

08-10.03.2016 · Warsaw Pack, Nadarzyn

12-13.04.2016 · Packaging Innovations, Warszawa

Maszyny i urządzenia

Robot jak z filmu. Kliklok Internationał prezentuje

Hasło „Transformer” kojarzy się głównie z filmem, bądź komiksem, o supernowoczesnych robotach. Co amerykańskie kino akcji ma wspólnego z branżą opakowaniową? Chociażby to, że na rynku pojawiła się właśnie najnowsza, bardziej wydajna maszyna do formowania opakowań kartonowych ładowanych od góry – nazwana właśnie TransFormer. 

więcej »

Konstrukcje z pomysłem. Linie rozlewnicze skrojone pod potrzeby producentów

O tym, że popyt rządzi rynkiem nie trzeba nikogo przekonywać. Pytanie tylko – czy warto zawsze słuchać jego podpowiedzi? Właściciele poznańskiej firmy Autojet mówią zgodnie, że tak, a za przykład podają swoją historię.

 
więcej »

Rewia serc. Przegląd maszyn rozlewniczych.

Maszyna rozlewająca to serce każdej linii rozlewniczej. Wszystkie inne czynności można zastąpić, wykonując operacje manualnie lub napełniając pojemniki za pomocą lejka lub strzykawki. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego urządzenia, aby „serce” pracowało jak najdłużej i jak najbardziej wydajnie?

 
więcej »

Naświetlony druk. Wiking Graf i EskoArtwork.

czerwiec 2011

Coraz więcej drukarni korzysta z produktów belgijskiej firmy EskoArtwork, która dostarcza oprogramowania i urządzenia dla branży opakowaniowej. Na terenie Polski dystrybutorem EskoArtwork jest Digiprint, który w kwietniu br. w łódzkiej drukarni Wiking Graf zakończył instalację naświetlarki do płyt fotopolimerowych Esko CDI 2530.

więcej »

Opt(y/i)malne zamknięcia.

wrzesień 2010

Podczas wrześniowych targów FachPack 2010 w Norymberdze Grupa Optima przedstawiła swoje innowacje w zakresie pakowania produktów spożywczych, kosmetycznych i chemicznych. Pierwszą z zaprezentowanych maszyn była - wystawiona w kategorii „Functional Closures” - Optima CFL1.

więcej »

Komentarz miesiąca

Życzenia. Opakowania - Luksus(owe) - Życie

PRYWATNIE: Luksus to pojęcie bardzo trudne do zdefiniowania. Można wymienić tu wiele rzeczy jak jachty, prywatne samoloty czy ekskluzywne rezydencje. Dla każdego to pojęcie oznacza jednak coś innego. Może to być Bentley, ale równie dobrze mogą to być luksusowe perfumy w pięknym opakowaniu. Tak naprawdę luksus to coś bardzo ulotnego oraz trudno uchwytnego.

 

Ankieta

Jak oceniasz nową stronę internetową

5
4
3
2

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty