Wykrywacz kłamstw

Flexi-Cap to innowacyjne rozwiązanie, które uniemożliwia fałszerzom ponowne wykorzystanie raz otwartych opakowań preparatów farmaceutycznych

 Flexi-Cap, najnowsze osiągnięcie firmy Schreiner MediPharm, to kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa produktów farmaceutycznych. Rozwiązanie to umożliwia wykrycie, że pojemnik z lekiem został otwarty, a tym samym zapobiega nielegalnemu ponownemu użyciu i napełnieniu go podrobioną substancją. Produkt został wyposażony w kolorowe foliowe osłonki, by umożliwić lekarzom łatwiejsze rozpoznanie produktów i tym samym zapobiegać błędom w leczeniu.

 

Fałszowanie leków to ogromny problem współczesnego rynku farmaceutycznego. Fałszerze napełniają puste opakowania po lekarstwach, znalezione w pojemnikach na śmieci, podrobionymi substancjami i nielegalnie sprzedają jako oryginały. Flexi-Cap uniemożliwia takie działanie – koncepcja tego systemu zabezpieczającego oparta jest na innowacyjnym połączeniu etykiety i foliowej osłonki. Foliowe zabezpieczenie umieszczane jest na nakrętce pojemnika. Następnie aplikowana jest etykieta – nie pokrywa ona jednak paska, który należy oderwać, by otworzyć opakowanie. Gdy zostanie on zerwany, dolna część osłonki wraz z etykietą pozostaje przymocowana do pojemnika. Próba usunięcia pozostałej części foliowej osłonki niszczy etykietę. To eliminuje możliwość nielegalnego, ponownego użycia opakowania.

 

Eliminacja błędów

Dzięki wykorzystaniu kolorowych osłonek z folii nakrętki Flexi-Cap pomagają również zapobiegać błędom w podawaniu leków. Takie kolorystyczne oznakowanie pozwala lekarzom i pielęgniarkom natychmiast zweryfikować, czy trzymają w rękach właściwy produkt. Dlatego materiał, z którego wykonywane są foliowe osłonki, zadrukowywany jest przy użyciu zróżnicowanych kolorów. Dzięki temu producenci farmaceutyków mogą projektować osłonki przystosowane do specyficznych wymagań klientów. Rozwiązanie to pozostawia także przestrzeń dla projektów realizowanych na indywidualne zamówienie.

 

Flexi-Cap umożliwia korzystanie z różnego rodzaju pojemników, o zróżnicowanych rozmiarach i formach. W przeciwieństwie do termokurczliwych rękawów, tego typu etykieta może być aplikowana bez użycia ciepła, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w przypadku produktów wrażliwych na temperaturę. Wolna przestrzeń na wierzchu Flexi-Cap umożliwia również nadrukowanie kodu kreskowego lub chipu NFC. Etykieta pomieści natomiast wszystkie istotne dla pacjenta informacje.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowanie spontaniczne

Jeden z wydziałów strategii marketingowych uczelni wyższej, przeprowadził badania na temat roli opakowania w fazie zakupu produktu. Badanie to przeprowadzono na próbie 100 mężczyzn i kobiet (62 kobiety i 38 mężczyzn). Z grupy 62 kobiet 38 proc. kobiet było w wieku poniżej 30 lat, 48 proc. pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia, natomiast 19 proc. powyżej sześćdziesiątego roku życia. 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty