Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Metsä Board pakuje szczepionki

Tektura Metsä Board została zatwierdzona przez chińskie firmy farmaceutyczne Sinovac i Sinopharm do stosowania w opakowaniach szczepionek COVID-19.

© MetsäBoard

Firma Metsä Board zaprezentowała nowe zastosowanie opakowaniowe tektury MetsäBoard Pro FBB Bright 245 g/m², która została zatwierdzona przez chińskie firmy farmaceutyczne do pakowania szczepionek przeciwko wirusowi COVID-19. Lekkie, a jednocześnie wytrzymałe opakowanie jest dostarczane w dwóch rozmiarach - jednym przeznaczonym dla fiolki ze szczepionką przeciwko COVID-19 oraz drugim, który umożliwia zapakowanie fiolki i strzykawki.

MetsäBoard Pro FBB Bright to lekka tektura lita wytwarzana w 100 procentach z czystych włókien pierwotnych, które pochodzą z odnawialnych, identyfikowalnych i zarządzanych w sposób zrównoważony lasów północnych. Jest dostępna z certyfikatem PEFC lub FSC. Oświadczenie o bezpieczeństwie produktu wskazuje, że ta tektura jest zgodna z odpowiednimi globalnymi przepisami i zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa produktów.

„Tekturę MetsäBoard Pro FBB Bright cechuje stabilna wysoka jakość, a jej znakomite cechy użytkowe zyskały uznanie wielu klientów. Największe wrażenie robi jej świetna przetwarzalność w procesach drukowania, wykrawania i klejenia, również na automatycznych liniach pakujących, które pracują z prędkością 500 pudełek na minutę” - powiedział kierownik produkcji w firmie przetwórczej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty