Pakowanie i kontrola

W błysku fleszy. Premiera maszyn Rovema na targach interpack 2014

 Wydajność, elastyczność, łatwość w obsłudze – to główne cechy nowych urządzeń do pakowania, zaprezentowanych w Düsseldorfie przez firmę Rovema. Producent wykorzystał fakt, że największa impreza opakowaniowa na świecie przyciągnie tłumy profesjonalistów z branży. Dzięki temu nowe maszyny zobaczyło w ciągu tygodnia ponad 175 tys. gości targowych!

więcej »

Laser czy atrament? Bezpieczne opakowania w walce z fałszerzami – Domino na tropie

 Biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich pięciu lat na terenie Unii Europejskiej przechwycono 30 mln podróbek farmaceutyków (dane Dyrekcji Generalnej ds. Podatków i Unii Celnej w Komisji Europejskiej), kwestia bezpieczeństwa w przemyśle opakowaniowym jest obecnie jednym z głównym tematów. W związku z tym brytyjski producent drukarek – firma Domino zaprezentowała podczas targów interpack 2014 serię rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i przeznaczonych zarówno dla producentów farmaceutyków, artykułów spożywczych, jak i konsumentów.

 
więcej »

Ostrożności nigdy za wiele. Jakość i bezpieczeństwo opakowań farmaceutycznych

Umieszczenie lekarstwa w wadliwym opakowaniu kartonowym, które w dodatku zawiera ulotkę wykonaną z błędami tekstowymi, może mieć dla pacjenta fatalne konsekwencje. Dlatego firmy z branży farmaceutycznej, wybierając dostawcę opakowań i ulotek, biorą pod uwagę trzy kluczowe elementy: bezpieczeństwo procesu produkcyjnego, jakość i solidność.

więcej »

OYSTAR przedstawia! Innowacyjne systemy pakujące

Termoformowalna maszyna FFS dla Stick-packów, wytwarzająca w formacie 30-up 63 000 sztuk miniporcji na godzinę! Kubkarka M-F 14 do pakowania w polipropylenowe kubki, tudzież inna – pracująca z bezłańcuchowym systemem ich transportu, umożliwiającym automatyczną zmianę formatu w czasie poniżej 20 min. Kostkarka Ecopack F1000/F1500 charakteryzująca się nowoczesnym systemem napędowym. A może kartoniarka i paletyzor? Te i wiele innych rozwiązań zostanie zaprezentowanych na tegorocznych targach Interpack w hali 6, na stoisku B73 przez grupę OYSTAR.

 
więcej »

Worek bez dna. Topas SL do workowania metodą FFS od Windmöller & Hölscher

Na targach Interpack w Düsseldorfie firma Windmöller & Hölscher po raz pierwszy zaprezentuje szerszej międzynarodowej publiczności nową, wydajną linię Topas SL do workowania metodą FFS, wprowadzoną na rynek ubiegłej wiosny. Dzięki wydajności przekraczającej 2600 worków na godzinę Topas SL jest obecnie najszybszą w swojej klasie linią na świecie.

 
więcej »

Uniwersalne pionówki. Wszechstronne rozwiązania Velteko dla branży opakowań

 Swoją pierwszą maszynę formującą torebki doy-pack firma Velteko zaprezentowała na targach Interpack w 2005 roku. Od tego czasu projekty i systemy sterowania są nieustannie ulepszane, jednak jakość i standardy pozostały niezmienne. Świadczy o tym choćby fakt, że w wielu fabrykach na całym świecie, dzień po dniu, pionowe maszyny pakujące od Velteko pracują od blisko 20 lat. Na najbliższych targach w Düsseldorfie będzie je można zobaczyć i spróbować poznać sekret ich skuteczności.

więcej »

Tysiące sterylnych kubeczków. Nowa linia pakująca od OYSTAR Hamba

Trzeci co do wielkości dostawca jogurtów w Polsce – firma Bakoma Sp. z o.o., zakupiła ostatnio kompletną linię pakującą produkty mleczarskie od firmy OYSTAR Hamba. Jest to już szósta linia pakująca niemieckiej grupy OYSTAR w podwarszawskim zakładzie firmy Bakoma, obok trzech linii do napełniania i pakowania produktów w gotowe kubki (FS) od OYSTAR Hamba oraz dwóch linii do pakowania produktów w kubki termoformowalne (FFS) od OYSTAR Hassia. Wszystkie te linie wyposażone są w systemy pakowania kubków w tacki kartonowe dostarczone przez firmę OYSTAR A+F.

więcej »

Pogrupowani. Innowacyjna kartoniarka i nowy Case Packer

Firma Radpak Fabryka Maszyn Pakujących po raz kolejny weźmie udział w poznańskich targach Pakfood, prezentując różne możliwości automatyzacji procesów pakowania. Tegoroczna edycja wrześniowych targów będzie o tyle szczególna, że pokazane zostaną dwa nowe typy maszyn pakujących. Ponad 20-letnie doświadczenie przedsiębiorstwa pozwoliło bowiem na stworzenie innowacyjnych urządzeń, które – zdaniem producenta – spełniają indywidualne wymagania klientów, dotyczące specyficznych opakowań oraz produktów.

 
więcej »

Saszetka dla wymagających. Nowe automaty pakujące od Coffee Service.

Czwarta już edycja targów Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood w Poznaniu zbiegła się w czasie z premierą nowego automatu Cofpack Doypack H firmy Coffee Service. Nowoczesna seria maszyn pakujących jest dedykowana różnego rodzaju produktom pakowanym w saszetki standardowe lub typu Doypack z korkiem 45° i 90°. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, cena i funkcjonalność nowego urządzenia na pewno zaskoczą pozytywnie producentów artykułów spożywczych.

 
więcej »

Szybko, szybciej, Ishida. Nowa naważarka wielogłowicowa CCW-RV.

Jeszcze większa wydajność, lepszy interfejs użytkownika, najwyższa sprawność i niezwykła odporność nawet na najtrudniejsze warunki produkcyjne. Tak o najnowszej naważarce wielogłowicowej CCW-RV mówią przedstawiciele firmy Ishida.

 
więcej »

Komentarz miesiąca

Fascynacja składanym cudełkiem-pudełkiem...

O znaczeniu opakowania w fazie zakupu można pisać bez końca. O ważności opakowań, ich wpływie na potencjalnego nabywcę oraz roli marketingowej napisano już wiele książek.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty