OYSTAR przedstawia! Innowacyjne systemy pakujące

Ergonomiczne urządzenie FFS do opakowań termoformowalnych dla miniporcji i kubków. W formacie 30-up może wyprodukować 63 000 sztuk miniporcji na godzinę.
Termoformowalna maszyna FFS dla Stick-packów, wytwarzająca w formacie 30-up 63 000 sztuk miniporcji na godzinę! Kubkarka M-F 14 do pakowania w polipropylenowe kubki, tudzież inna – pracująca z bezłańcuchowym systemem ich transportu, umożliwiającym automatyczną zmianę formatu w czasie poniżej 20 min. Kostkarka Ecopack F1000/F1500 charakteryzująca się nowoczesnym systemem napędowym. A może kartoniarka i paletyzor? Te i wiele innych rozwiązań zostanie zaprezentowanych na tegorocznych targach Interpack w hali 6, na stoisku B73 przez grupę OYSTAR.

 

Firma Oystar Hassia rozszerza zakres swoich dostaw na maszyny od niskich do średnich wydajności, oferując ergonomiczne urządzenie FFS do opakowań termoformowalnych dla miniporcji i kubków. Użytkownik czerpie korzyści zarówno z kompaktowej konstrukcji kubkarki, jak i z ergonomicznej obsługi maszyny. Na długości jedynie 6 metrów i szerokości 1,3 metra mieści się system, który można zabudować w dowolnej hali produkcyjnej i który nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Transport folii podstawowej kubka (web) odbywa się na komfortowej dla operatora wysokości 1 metra, umożliwiającej bezpośrednią optyczną kontrolę pracy urządzenia.

Maszyna w technologii termo-formowania FFS może pracować z prędkością do 35 taktów/min., zależnie od formatu i charakterystyki produktu – np. w formacie 30-up można wyprodukować 63 000 sztuk miniporcji na godzinę. Istnieje również możliwość pracy z mniejszymi wydajnościami, np. 14 000 kubków/godz. Dodatkowo na kubkarce można zamontować szereg różnorodnych układów dozujących, dających możliwość dozowania szerokiej gamy artykułów dla aplikacji związanych z ciekłymi oraz pastowatymi produktami, łącznie z mleczarskimi. Maszyna pracuje ze wszystkimi typami termicznych folii plastikowych oraz materiałów zgrzewalnych, w tym z PET oraz PP dla materiału folii podstawowej kubka (web).

 

Oystar A+F wystawi w Dűsseldorfie nowoskonstruowaną kartoniarkę dla uniwersalnych zastosowań. Maszyna wykorzystuje technologię robota 4-osiowego 4-axis Delta 3 dla grupowania mini-kubków, termoformowanych opakowań, pouchy, blistrów i pakowania ich w kartony.

Dla Stick-packów

Poprzez skonstruowanie nowej termoformowalnej maszyny FFS dla Stick-packów, firma Oystar Hassia z impetem wchodzi do tego segmentu maszyn pakujących, który, z uwagi na olbrzymią wygodę dla konsumentów i niski koszt materiału opakowaniowego dla producentów, bardzo mocno się rozwija. Nowa maszyna charakteryzuje się atrakcyjną relacją ceny do wydajności i nadaje się do szerokiej gamy zastosowań: poza pakowaniem płynów i pastowatych produktów można na niej – po zainstalowaniu odpowiednich systemów dozowania – pakować produkty sypkie i granulowane. Urządzenie wytwarza Stick-Packi o szerokości do 50 mm i długości do 200 mm, przy różnych projektach saszetek. Przy szerokości folii opakowaniowej 900 mm, maszyna wystawiana na targach Interpack pakuje do 57 000 stick-packów/godz.

 

Dla kubków polipropylenowych

Maszynę termoformowalną FFS zaprezentuje firma Oystar Erca. Kubkarka M-F 14 może pakować produkty w kubki wykonane z polipropylenu (PP). Przyczynia się to do zmniejszenia kosztów, a dodatkową zaletę stanowi fakt, że pojedyncze kubki są bardziej trwałe i wytrzymałe, z kolei wyprodukowane multipacki łatwiej dają się podzielić na pojedyncze kubki. Opcja produkcji kubków z PP daje się w bezkonfliktowy sposób zintegrować w istniejącej konstrukcji maszyny MF-14. Na takiej kubkarce można pakować wiele różnego rodzaju produktów: od pasty pomidorowej i kompotów owocowych, aż do tradycyjnych produktów mleczarskich  Dodatkową cechą tej maszyny jest jej prosta obsługa i przyjazna operatorowi robocza wysokość pracy, wynosząca ok. 1 metra.

 

Na gotowe kubki

Grupa Oystar przedstawi także nową kubkarkę przeznaczoną do pakowania kubków gotowych (prefabrykowanych) i pracującą z bezłańcuchowym systemem ich transportu. Ta nowa maszyna umożliwia automatyczną zmianę formatu w czasie poniżej 20 min, co w znaczący sposób zwiększa jej dostępność do produkcji, a w konsekwencji także efektywność wykorzystania urządzenia (OEE). Koszty serwisowe również uległy zmniejszeniu z uwagi na brak potrzeby wymiany łańcucha transportowego czy też wykonywania prac regulacyjnych związanych z napinaniem tradycyjnego łańcucha.

Kubkarka FS może być wyposażona w maksymalnie trzy układy dozujące. Maszyna z pojedynczym systemem dozowania pakuje w kubki FS o pojemności dozowania do 600 ml i wysokości kubka do 150 mm. Kubkarka może pracować z wydajnością do 32 400 kubków/godz. Nie ma potrzeby jej smarowania i opcjonalnie może być wyposażona w system odkażania typu UV-C dla kubków i wieczek, co stawia ją w szeregu idealnych rozwiązań związanych z higieniczną produkcją.

 

Kostarka Ecopack F1000/F1500 charakteryzuje się nowoczesnym systemem napędowym, a dozownik maszyny przystosowany jest do CIP i gwarantuje wyjątkową dokładność dozowania.

Wyjątkowa dokładność dozowania

Po unowocześnieniu, w ciągu ostatnich kilku lat, kompletnej serii kostkarek Multipack, firma Oystar Benhil pokaże nową kostkarkę serii Ecopack. Ecopack F1000/F1500 charakteryzuje się nowoczesnym systemem napędowym, a dozownik maszyny przystosowany jest do CIP i gwarantuje wyjątkową dokładność dozowania. Dodatkowo zastosowany frontowy system zawijania umożliwia zaoszczędzenie do 30 proc. folii opakowaniowej w porównaniu z tradycyjnymi systemami zawijania oddolnego (tzw. torebki). Wygląd kostki zapakowanej na maszynie Ecopack charakteryzuje się ostrymi, mocno zarysowanymi krawędziami.  

 

Dla końcówek linii pakujących

Jako firma specjalizująca się w urządzeniach dla końcówek linii pakujących Oystar A+F wystawi w Dűsseldorfie nowoskonstruowaną kartoniarkę dla uniwersalnych zastosowań. Maszyna wykorzystuje technologię robota 4-osiowego 4-axis Delta 3 dla grupowania mini-kubków, termoformowanych opakowań, pouchy, blistrów i pakowania ich w kartony. Jest ona także doskonałym rozwiązaniem w pakowaniu zbiorczym. W zależności od wymiaru kartonu, może pracować z wydajnością do 40 kartonów/min. dla wersji jednoliniowej i 70 kartonów/min w przypadku wersji dwuliniowej.  

Ponadto firma wystawi na targach nowy modułowy paletyzator w zakresie pracy od małych do średnich wydajności. Wersja standardowa pracuje z ręcznym załadunkiem i odbiorem palet, ale można ją wyposażyć opcjonalnie w systemy automatyczne, np. podawania/zdejmowania przekładek warstw, jak i w systemy obracania opakowań w obszarze paletyzatora.

Przy zastosowaniu układu serwonapędowego podawania opakowań, paletyzator nie wymaga układów separujących opakowania. Urządzenie może pracować bardzo uniwersalnie z warstwami produktu, np. pakować kartony składane, kartony wrap-around, kartony z luźnymi przykrywkami, jak również tacki z wiekiem lub bez. W zależności od wzoru układania warstwy i wyposażenia paletyzatora osiągane wydajność paletyzowania wynoszą do 150 warstw lub 1400 opakowań na godzinę. 

OYSTAR Group jest reprezentowana na rynku polskim przez swojego przedstawiciela, firmę Euro-PAN Sp. z o.o.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty