Tysiące sterylnych kubeczków. Nowa linia pakująca od OYSTAR Hamba

Automatyczna linia pakująca od firmy OYSTAR Hamba stanęła w zakładzie Bakoma w Elżbietowie.

 

Trzeci co do wielkości dostawca jogurtów w Polsce – firma Bakoma Sp. z o.o., zakupiła ostatnio kompletną linię pakującą produkty mleczarskie od firmy OYSTAR Hamba. Jest to już szósta linia pakująca niemieckiej grupy OYSTAR w podwarszawskim zakładzie firmy Bakoma, obok trzech linii do napełniania i pakowania produktów w gotowe kubki (FS) od OYSTAR Hamba oraz dwóch linii do pakowania produktów w kubki termoformowalne (FFS) od OYSTAR Hassia. Wszystkie te linie wyposażone są w systemy pakowania kubków w tacki kartonowe dostarczone przez firmę OYSTAR A+F.

 

Nowa linia pakująca, zawierająca w pełni aseptyczną kubkarkę FL 8/8 CA, przeznaczona jest do pakowania produktów mleczarskich w gotowe kubki i wyróżnia się układem sterowania zrealizowanym całkowicie na serwonapędach. Układ ten umożliwia realizację dowolnych programów pakowania, tj. krzywych dozowania, dozowanych objętości itp., które można na stałe zachować w pamięci wewnętrznej maszyny w postaci tzw. receptur produktowych, gotowych później do wywołania bezpośrednio z panelu sterowania urządzenia. Linia pakująca z kubkarką FL 8/8 CA U napełnia opakowania o pojemnościach od 90 do 400 g z wydajnością do 38 400 tys. kubków na godzinę.

 

Firma OYSTAR Hamba z Saarbrücken w Niemczech należy do międzynarodowego koncernu OYSTAR Group. Specjalizuje się w produkcji wysokowydajnych maszyn pakujących w technologii aseptycznej produkty pastowate i/lub ciekłe w gotowe kubki (wykonane z plastiku, kompozytów papierowo-plastikowych, kartonów, aluminium) lub w butelki wykonane z tworzywa sztucznego (PET lub HDPE). Wyłącznym przedstawicielem OYSTAR Holding GmbH w Polsce jest firma Euro-PAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Sterylność przede wszystkim

Poza dużą wydajnością, producenci maszyny podkreślają wysoką jakość i bezpieczeństwo pakowania produktów nabiałowych. Kubki, w celu usunięcia najdrobniejszych zanieczyszczeń stałych, najpierw są przedmuchiwane przy zastosowaniu zjonizowanego powietrza oraz układu jego odsysania z ich wnętrza. Następnie poddaje się je sterylizacji nadtlenkiem wodoru (peroksydem) i ponownie suszy sterylnym powietrzem w celu odparowania peroksydu oraz osuszenia kubków. W ten sam sposób sterylizuje się wstępnie wycięte platynki, które ostatecznie zgrzewane są z powierzchnią kubków. Aby zapewnić ciągłość pracy kubkarki została ona wyposażona w automatyczną stację załadunku platynek do maszyny. Regulowane głowice zgrzewające pozwalają na pewne zamykanie 16 sztuk kubków w ciągu jednego cyklu pracy maszyny. Specjalny układ pierścieniowych grzałek nagrzewa głowice zgrzewające. Cała ta operacja jest sterowana i monitorowana poprzez specjalistyczne oprogramowanie. Szczelność zgrzania platynek z kubkami jest automatycznie sprawdzana dla każdego pojedynczego opakowania zanim kubki opuszczą kubkarkę. Następnie zostają przekazywane do zintegrowanej tackarki, pakującej cztery tacki jednocześnie. Warto nadmienić, że maszyna napełniająca składa się z trzech niezależnych stacji dozujących, zapewniających razem bardzo dużą uniwersalność produktową linii związaną z rodzajem pakowanych produktów i ich strukturą. Każda ze stacji dozujących została przystosowana do mycia i sterylizacji w systemie CIP/SIP.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Ruch i Świat

Sekret zdrowia i urody to RUCH. Mądre powiedzenie mówi: bezruch to choroba, ruch to zdrowie, a sport to mord! Zatem nie ma co przesadzać w życiu, ponieważ przez przypadek można się zabić. Dlatego tylko mądry, ruch jest właściwy. Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale wszystkie lekarstwa nie zastąpią nigdy ruchu. Ruch jest nawet lekarstwem na smutek. Ruch rządzi całym Światem.

Reklama

Ankieta

Jak oceniasz nową stronę internetową

5
4
3
2

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty