W błysku fleszy. Premiera maszyn Rovema na targach interpack 2014

Maszyna do kartonowania zbiorczego Rovema typ EF2 łączy wymogi ergonomii i higieny z wymaganą wydajnością procesu kartonowania.

Wydajność, elastyczność, łatwość w obsłudze – to główne cechy nowych urządzeń do pakowania, zaprezentowanych w Düsseldorfie przez firmę Rovema. Producent wykorzystał fakt, że największa impreza opakowaniowa na świecie przyciągnie tłumy profesjonalistów z branży. Dzięki temu nowe maszyny zobaczyło w ciągu tygodnia ponad 175 tys. gości targowych!

 

Premierę na Interpacku miała maszyna do kartonowania zbiorczego Rovema typ EF2, która łączy wymogi ergonomii i higieny z wymaganą wydajnością procesu kartonowania. Nisko usytuowany magazyn kartonów, łatwy dostęp do mechanizmów i napędów, szybka zmiana formatów są istotnymi parametrami maszyny, obok wydajności wynoszącej do 12 kartonów klapowych na minutę. Zaledwie w dwóch stacjach zawarto proces grupowania produktów, pakietowania, wkładania do kartonów i ich zamykania. W następstwie takich rozwiązań uzyskano ekonomiczną wersję maszyny do kartonowania zbiorczego. Ponadto może być ona wyposażona w dodatkowy moduł, co pozwala na wytwarzanie kartonów zbiorczych także w wersji ekspozycyjnej „taca + zdejmowana pokrywa”.

 

Samodzielny moduł dla opakowań Stabilo Seal przekształca maszynę produkującą standardowe torebki płaskie lub stojące w urządzenie wytwarzające innowacyjne opakowania giętkie.

Elastyczne pakowanie

Na stoisku firmy Rovema można było również zobaczyć nowatorskie rozwiązanie w postaci samodzielnego modułu dla opakowań Stabilo Seal oraz RoPack. Jego instalacja przekształca maszynę produkującą standardowe torebki płaskie lub stojące w urządzenie wytwarzające innowacyjne opakowania giętkie. Przy tym nie ma potrzeby inwestycji w nową maszynę, ani modyfikacji systemu zasilania maszyny pakującej produktem, ponieważ nadal jest stosowany zestaw formatowy okrągły, a zgrzewy narożnikowe torebek są formowane w dostawianym module. Prezentowane rozwiązanie ma szczególne znaczenie dla produktów wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne (dystans z wagi do torebki jest krótki) oraz dla produktów odmierzanych dozownikiem ślimakowym, ponieważ w okrągłym zestawie formatowym stosuje się ślimak dozujący o większej średnicy.

 

 

Na stoisku dużym zainteresowaniem cieszyła się maszyna BVC 180, pracująca z wydajnością 240 opakowań na minutę, oraz największy model z nowej serii – BVC 400 pakująca do 150 torebek/minutę.

Zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również nowa seria maszyn pakujących pionowych kontynuacyjnych typ BVC w trzech wielkościach 180/260/400. Mimo wysokiej wydajności, zapewniona jest funkcja detekcji produktu między szczękami zgrzewającymi „Sense and Seal” oraz wysoka jakość formowanych zgrzewów, którą gwarantuje technologia „Premium Seal”. Dzięki tym rozwiązaniom zapewniono bardzo wysoką efektywność pracy maszyn. Goście targowi zwrócili uwagę na szybkość przezbrajania bez użycia narzędzi, łatwość czyszczenia (zdejmowane osłony) oraz przyjazny dla operatora maszyny interfejs sterujący.

   

 

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty