Worek bez dna. Topas SL do workowania metodą FFS od Windmöller & Hölscher

Kompaktowa konstrukcja sprawia, że mobilną linię Topas SL da się z łatwością przestawiać. Dzięki temu można ją stosować do pakowania różnych produktów.
Na targach Interpack w Düsseldorfie firma Windmöller & Hölscher po raz pierwszy zaprezentuje szerszej międzynarodowej publiczności nową, wydajną linię Topas SL do workowania metodą FFS, wprowadzoną na rynek ubiegłej wiosny. Dzięki wydajności przekraczającej 2600 worków na godzinę Topas SL jest obecnie najszybszą w swojej klasie linią na świecie.

 

Setki instalacji na całym świecie potwierdzają, że Topas to najlepiej sprzedająca się na rynku linia do workowania metodą FFS przeznaczona do granulatów. Operatorzy chwalą przede wszystkim wydajność, niezawodność, dokładność i łatwą obsługę tego urządzenia. Trudno wskazać w dziedzinie granulatów segment, w którym linia Topas nie wyznaczyłaby standardów pod względem nowoczesnego i wydajnego workowania. Co więcej, poszerzające się spektrum zastosowania tego systemu wciąż zaskakuje.   

 

Solidna podstawa

Topas SL w pełni wykorzystuje zalety metody workowania FFS. Linia posiada wysokiej klasy konstrukcję, która bazuje na wieloletnim doświadczeniu oraz niesłabnącej innowacyjności firmy W&H. W efekcie urządzenie zapewnia łatwą obsługę, zwiększoną produktywność oraz atrakcyjny stosunek ceny do wydajności. Topas SL wyróżnia się na tle starszych urządzeń tej marki pod wieloma względami. Przykładem może być łatwiejszy dostęp do maszyny dzięki otwartej konstrukcji ramowej oraz dużym, przezroczystym drzwiom. Co więcej, nowo zaprojektowany ekran dotykowy jest tak łatwy i intuicyjny w obsłudze jak smartfon. Wzmocnione chłodzenie górnego i dolnego zgrzewu worka zwiększa wytrzymałość przy pakowaniu produktów o dużym ciężarze. Kolejnym nowoczesnym elementem jest rozbudowane wsparcie elektroniczne, które obejmuje między innymi nowy system powiadomień. Oprócz instrukcji tekstowych oferuje także informacje prezentowane w formie grafiki i wideo, które pomagają operatorowi namierzać i rozwiązywać problemy pojawiające się na linii.

Szeroki wachlarz dostępnych formatów, uniwersalna technologia zamykania, różne metody dozowania, dokładny sposób ważenia oraz bogaty pakiet opcji dodatkowych – to wszystko sprawia, że Topas SL spełnia najbardziej wyśrubowane wymagania. Co więcej, kompaktowa konstrukcja linii pozwala stosować ją zarówno mobilnie, jak i stacjonarnie. Platformy szynowe i kółkowe umożliwiają wydajne pakowanie. Topas posiada systemy podawania i ważenia, które można łatwo dopasować do granulatów o różnej gęstości, ziarnistości i sypkości.

 

Dodatkowe atrakcje

Prezentacji linii Topas SL na stoisku firmy w Düsseldorfie (hala 15, stoisko C 41), będzie towarzyszyć pokaz zmodyfikowanego i ulepszonego urządzenia Triumph do produkcji toreb papierowych, przeprowadzony przez firmę Garant Maschinen, należącą do W&H Group. Równocześnie w siedzibie Windmöller & Hölscher w miejscowości Lengreich zorganizowana zostanie wystawa, podczas której klienci będą mogli zobaczyć w działaniu nie tylko systemy przeznaczone do produktów sypkich, lecz także nową, wielkoformatową maszynę fleksograficzną Vistaflex CX8 o szerokości 2200 mm. Firma zapewni swoim klientom dogodny transport pomiędzy Düsseldorfem a Lengreich.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty