Szkło

Zamknięcie ekskluzywne

Nadchodzi alternatywa dla tradycyjnych nakrętek czy korków do wina i innych napojów. Vinolok, czyli innowacyjne zamknięcie do butelek wykonane ze szkła, przekształci każde opakowanie tego typu w wyjątkowy produkt. Do tej pory dostępne były jedynie modele transparentne. Niedawno dołączyła do nich także ciekawie dekorowana linia od Preciosa.

więcej »

Kropla kobaltu. Ardagh zachwyca nową butelką

Przekształcenie świetnego pomysłu w światowej klasy opakowanie stanowi wyzwanie, którego podjęła się ostatnio grupa Ardagh. Po głośnym sukcesie butelki Absolut Unique w 2013 r., przyszedł czas na nową, „szklaną” rewolucję w postaci projektu Absolut Originality. Dzięki zastosowaniu częściowego barwienia, prawdopodobnie po raz pierwszy w skali przemysłowej w branży opakowań szklanych, grupa Ardagh pomogła marce Absolut oczarować klientów kolejną nowatorską kolekcją.

 
więcej »

Popisowy numer. Opakowanie Lumson na kosmetyki śpiewaczki operowej

Linia kosmetyków Judith Williams – projektantki ubrań, prezenterki telewizyjnej oraz utalentowanej śpiewaczki operowej – jest obecnie dostępna w luksusowych opakowaniach od włoskiego producenta, firmy Lumson. Innowacyjna formuła kremów przeciwzmarszczkowych, opracowana we współpracy z naukowcami z Ambrosialab z uniwersytetu Ferara, została zapakowana w szklane słoiki metalizowane srebrnym lakierem wodnym oraz czarnym sitodrukiem.

więcej »

Czysta doskonałość. Nowa odsłona szkła kosmetycznego

Heinz Glas Działdowo, jako pierwsza huta szkła w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła produkcję opakowań kosmetycznych ze szkła opalowego, bazując na wieloletnim doświadczeniu produkcji tego typu opakowań w Grupie Heinz. „Branża  kosmetyczna przejawia wyjątkowo duże zapotrzebowanie na innowacje – półki z kosmetykami to prawdziwy kalejdoskop kształtów, kolorystyki, materiałów.

więcej »

Czysta doskonałość. Nowa odsłona szkła kosmetycznego

Szkło na językach. Glassman Europe w Warszawie.

Dwudniowe targi Glassman Europe odbyły się w tym roku po raz pierwszy w Polsce. W dniach 7-8 maja w Warszawie można było odwiedzić stoiska 91 wystawców z całego świata reprezentujących tę branżę. Wydarzeniu towarzyszyły liczne wystąpienia i prezentacje w ramach bogatego programu konferencji tematycznych o szeroko pojętej tematyce szkła. Blok konferencyjny rozpoczął się wykładem Johannesa Schicka, CEO Stoelzle Glass, który omawiał kwestie budowy fabryki szkła w Polsce oraz wyzwania, którym firma musiała stawić czoła, aby wybudować tu flagowy zakład produkcyjny.

więcej »

Spadek z hukiem. Problemy branży szklanej.

Jak podaje portal Glassaktuell.de, obroty niemieckich producentów opakowań ze szkła spadły w 2012 r. o ok. 4 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Łącznie produkcja spadła o 16,5 mld sztuk opakowań, a więc i tak o 700 mln mniej niż w 2011 r. (spadek o 17,2 mld). Osłabienie koniunktury ma być właśnie skutkiem mniejszych obrotów z dwóch ubiegłych lat.

więcej »

Na majówkę do stolicy. Glassman Europe w Polsce.

Targi Glassman, od 25 lat jedna z największych na świecie imprez dedykowanych pojemnikom i opakowaniom szklanym, wreszcie zawitają do Polski.

więcej »

Szkło na diecie. Ultralekka butelka od Ardagh Group.

Grupa Ardagh zredukowała o 11 procent (z 185 mg do 165 mg) wagę swojej charakterystycznej, szklanej 275 ml butelki do piwa Beck’s i Beck’s Blue.

więcej »

Afirmacja życia. Evian – z miłości do wody.

Marka wody naturalnej Evian wprowadziła limitowaną edycję butelek autorstwa znanej amerykańskiej projektantki mody Diane von Furstenberg, założycielki marki DVF i ikony dobroczynnych przedsięwzięć jako przewodnicząca Rady Projektantów Mody Ameryki (CFDA).

więcej »

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty