Szkło na językach. Glassman Europe w Warszawie.

Na stoisku firmy Ilis, specjalizującej się w rozwoju i produkcji zarówno oprogramowania, jak i systemów pomiarowych jakości i koloru szkła, można było obejrzeć urządzenie pomiarowe StrainScope, służące do pomiaru naprężeń szczątkowych materiałów przezroczystych oraz oprogramowanie Chroma do analizy widma optycznego oraz pomiaru koloru – specjalnie przystosowane do potrzeb przemysłu szklanego.

Dwudniowe targi Glassman Europe odbyły się w tym roku po raz pierwszy w Polsce. W dniach 7-8 maja w Warszawie można było odwiedzić stoiska 91 wystawców z całego świata reprezentujących tę branżę. Wydarzeniu towarzyszyły liczne wystąpienia i prezentacje w ramach bogatego programu konferencji tematycznych o szeroko pojętej tematyce szkła. Blok konferencyjny rozpoczął się wykładem Johannesa Schicka, CEO Stoelzle Glass, który omawiał kwestie budowy fabryki szkła w Polsce oraz wyzwania, którym firma musiała stawić czoła, aby wybudować tu flagowy zakład produkcyjny.

 

Dorota Owczarek

 

Przemysł opakowań szklanych reprezentowali na targach producenci maszyn, podzespołów oraz systemów kontroli i monitoringu. Dla firmy Agr International, oferującej rozwiązania w zakresie kontroli jakości pojemników szklanych i plastikowych, tegoroczne targi Glassman były doskonałą okazją do spotkań zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami, szczególnie z Europy Środkowo-Wschodniej. „W trakcie targów klienci zwracali się do nas z licznymi pytaniami dotyczącymi m. in. pęknięć butelek, czy też obniżania wagi pojemników, dlatego w rozmowach skupiliśmy się na rozwiązaniach prowadzących do korzystnej współpracy między producentami szkła i firmami z branży rozlewniczej, omawiając ten aspekt w dwóch płaszczyznach: współpracy z American Glass Research jako niezależnym laboratorium wykonującym analizy projektów butelek, oraz regularnych badań przy użyciu maszyny DSG” – podsumowała Natalia Lippa, koordynator ds. sprzedaży i marketingu w firmie Agr.

 

Szkło w Sieci

Z kolei firma IS Engineering ze Szwajcarii pokazała innowacyjne narzędzie służące monitorowaniu działalności fabryki – PPM (Plant Performance Monitoring). PPM zapewnia menedżerom łatwy i bezpośredni dostęp do danych produkcyjnych przez aplikację internetową. „Obecnie zarządzający firmami w sektorze przemysłowym

Wyroby marki Cerberite® (od firmy Menschen) mają zastosowanie w kontakcie z gorącym szkłem: nie pozostawiają uszkodzeń na powierzchni gorącego materiału, są przyjazne środowisku, odporne na zużycie i szoki termiczne, ułatwiają kształtowanie opakowań i zapewniają niską przewodność cieplną.
Mauro Ferrero, dyrektor sprzedaży Pneumofore, przedstawił zalety stosowania maszyn próżniowych w formowaniu szkła. Skupił się także na oszczędnościach energii, jakie przynosi ta technologia oraz na wysokiej jakości pojemnikach szklanych wyprodukowanych przy użyciu próżni.

polegają na systemach raportowania, z których trudno skorzystać nie będąc w fabryce, na przykład w trakcie podróży, z tabletu czy laptopa poza biurem. Z PPM wystarczy mieć dostęp do Internetu” – wyjaśnia Carlo Mobayed, dyrektor zarządzający w IS Engineering AG. „Zdecydowaliśmy się na uczestnictwo w Glassman Europe 2013, bo jest to okazja, by zaproponować nasze rozwiązanie producentom szkła w Polsce. Branża ta w ostatnich 20 latach doświadczała stabilnego i niezakłóconego rozwoju, a Polska odgrywa główną rolę w produkcji szkła w Europie” – podsumował Carlo Mobayed. W zakresie produkcji, firma Pneumofore z Włoch zaprezentowała serię innowacyjnych pomp próżniowych będących najtańszym i najprostszym rozwiązaniem dla zakładów stosujących próżnię w procesie produkcyjnym. Mauro Ferrero, dyrektor sprzedaży w Pneumofore, był jednym z prelegentów konferencji towarzyszących targom. Przedstawił zalety stosowania próżni w formowaniu szkła. Skupił się na oszczędnościach energii, jakie przynosi ta technologia oraz na wysokiej jakości pojemników szklanych wyprodukowanych przy użyciu próżni.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty