Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Nowy MISTRAL. Gorące powietrze w procesie produkcji od Leister Technologies AG

Najnowszy model urządzenia Mistral System został zaprezentowany podczas ostatnich targów K 2013 w Düsseldorfie.
Szwajcarska firma Leister Technologies AG to wiodący dostawca rozwiązań i podzespołów do obróbki gorącym powietrzem w tym dmuchaw, dmuchaw gorącego powietrza i nagrzewnic powietrza. Firma jest obecna na rynku od ponad 60 lat, a jej produkty są z powodzeniem stosowane na liniach produkcyjnych na całym świecie. Nowoczesne dmuchawy Mistral Premium i System stanowią kamień milowy w rozwoju technologii gorącego powietrza, łącząc techniczne udogodnienia i funkcjonalność z nowatorskim designem.

 

Najnowszym produktem szwajcarskiego producenta jest rodzina dmuchaw gorącego powietrza Leister MISTRAL. Nowy model to połączenie dmuchawy z nagrzewnicą powietrza, która, w zależności od wersji, dostarcza powietrze o temperaturze do 650oC i jest idealnym narzędziem w procesie suszenia, uszlachetniania powierzchni, kapslowania czy też obkurczania. Urządzenia są dostarczane w dwóch grupach wykonania: Mistral 2, 4 i 6 Premium oraz 6System, umożliwiając użytkownikom optymalne skonfigurowanie procesu pod kątem kosztów i wydajności. Ponadto modele Premium są wyposażone w sterowanie temperaturą zintegrowanym potencjometrem lub zewnętrznym sterownikiem, a włączanie i wyłączanie podgrzewania oraz napędu odbywa się niezależne.

 

Produkcja w wysokiej temperaturze

Najbardziej zaawansowana linia System to, przede wszystkim, bezszczotkowy, bezobsługowy silnik dmuchawy, który został zaprojektowany specjalnie do ciągłej pracy na linii produkcyjnej. Przepływ powietrza i temperatura mogą być niezależnie nastawiane za pomocą zintegrowanego regulatora lub poprzez zewnętrzny interfejs. Mistral6 System jest wyposażony m.in. w zintegrowaną termosondę, co zapewnia precyzyjną regulację w układzie zamkniętym, automatyczne wychładzanie i czytelny wyświetlacz parametrów pracy. Nowym udogodnieniem jest także jednostka kontrolna „e-Drive”, która umożliwia regulację przepływu powietrza niezależnie od wartości temperatury. Wysokie bezpieczeństwo procesu zapewnia natomiast nowatorska grzałka z fotorezystorem i zintegrowane zabezpieczenie urządzenia przed przegrzaniem. Dodatkową zaletą dmuchaw gorącego powietrza Mistral jest uniwersalne przyłącze węża powietrznego, dzięki czemu integracja dmuchawy w istniejących maszynach i na liniach produkcyjnych jest niezwykle prosta i nie wymaga korzystania z dodatkowego adaptera.

Wszystkie modele z tej rodziny nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale także wyróżniają się funkcjonalnością i zastosowaniem komponentów o bezkompromisowej jakości. Dlatego Leister to dziś sprawdzone, skuteczne i niezawodne rozwiązanie wspomagające zarówno proces pakowania, jak i produkcji opakowań na całym świecie.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.leister.com

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty