Produkty wegańskie. Rygorystyczna kontrola

Niemiecki producent wegetariańskiej żywności organicznej, Organic veggie food, inwestuje w urządzenia do kontroli jakości Ishida, dzięki czemu konsumenci otrzymają  bezpieczne produkty najwyższej jakości.

 

 Wykrywanie nieprawidłowości

Kluczową kwestią w sektorze spożywczym jest dostarczenie produktu w idealnym stanie. Wśród zakupionego zestawu maszyn znajdziemy systemy kontroli rentgenowskiej, wagi kontrolne oraz systemy wykrywania nieszczelności Ishda AirScan. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest system kontroli typu x-ray od Ishidy – umożliwia on wykrycie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak metale, ale też kamienie czy piasek, w gotowym, zapakowanym już produkcie.

 

Inteligentny rentgen

Opatentowana technologia Ishida IX-GN opiera się na oprogramowaniu wykorzystującym inteligentny algorytm genetyczny (GA). Określa on rozmiar zanieczyszczeń, a także pozwala na filtrowanie mierzące gęstość. Dodatkowo wykrywa zanieczyszczenia w zgrzewach, co jest niezwykle istotne dla trwałości produktu.

Model Ishida IX-GN można zaprogramować na 200 ustawień, co czyni go uniwersalnym narzędziem do badania szerokiej gamy opakowań.

 

Waga właściwa

Na rynku obowiązują konkretne, ustawowe przepisy dotyczące wagi. Waga kontrolna posiada szeroki zakres ważenia. Dodatkowo wyróżnia się opatentowanym ogranicznikiem przesuwania siły (FDL), który w momencie przyłożenia nadmiernej, nieoczekiwanej siły, automatycznie odłącza czujnik wagowy od przenośnika. Po korekcie praca zostaje wznowiona.

  

 

Wykryć nieszczelność

Szczelność opakowania jest warunkiem koniecznym dla produktów organicznych, które nie posiadają konserwantów. Systemy Ishida AirScan do wykrycia dwutlenku węgla wykorzystują technologie laserową. Czas kontroli opakowania wynosi mniej niż 20 milisekund. System jest w stanie wykryć nieszczelność o wielkości 0,25 milimetra z prędkością do 180 opakowań na minutę.

System jest prosty w obsłudze, a zmiana produktu nie wymaga zmian w ustawieniach.

  

Produkcja pod kontrolą

Opracowano także narzędzie online Ishida Sentinel™, które umożliwia wychwycenie postojów i spadków maszyny, a także wizualizację statystyk wydajności. Opracowane dane zostają dostarczone w formie raportów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty