Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Bez granic. Otwarcie zakładu Plast-Box na Ukrainie.

data publikacji: wrzesień 2011

Foto: Plast-Box

Proces produkcyjny w nowej fabryce firmy Plast-Box w Czernihowie na Ukrainie oparty jest obecnie na wykorzystaniu 9 maszyn marek KraussMaffi i Husky.

Przez 28 lat swojego istnienia firma Plast-Box przechodziła liczne transformacje, które pozwoliły małej prywatnej firmie przeobrazić się w spółkę giełdową i w końcu w potentata branży opakowaniowej. Dziś nikogo już nie dziwi kolejna ich fabryka poza granicami naszego kraju.

 

1 września br. Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box otworzyło nową fabrykę w ukraińskim Czernihowie. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań z plastiku dla branży chemiczno-budowlanej i spożywczej. Wybór Czernihowa, jako miejsca uruchomienia nowej fabryki, podyktowany był względami ekonomicznymi i logistycznymi. „Inwestycja w nową fabrykę w Czernihowie na Ukrainie to efekt konsekwentnej realizacji strategii grupy Plast-Box. Zgodnie z jej założeniami w latach 2011-2013 firma zamierza osiągnąć 50 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” – mówi Grzegorz Pawlak, prezes firmy Plast-Box. Nowy zakład znajduje się zaledwie 160 km od Kijowa, 60 km od granicy białoruskiej oraz 60 km od rosyjskiej, co umożliwia zarówno sprawny transport materiałów, jak i dystrybucję gotowych wyrobów do krajów Europy wschodniej. Otwarcie nowej fabryki ma zwiększyć w znacznym stopniu obszar zagranicznej ekspansji spółki.

Działka pod budowę nowej fabryki w Czernihowie, o powierzchni 3 ha, została zakupiona w kwietniu 2008 roku i stanowi wyłączną własność spółki Plast-Box. W drodze przetargu wyłoniono generalnego wykonawcę – ukraińską firmę „Doswid”, która nadzorowała prace budowlane od 2010 aż do sierpnia 2011 roku. Polskie firmy budowlane uczestniczyły w montażu systemów chłodzenia i podawania surowca linii produkcyjnych. Nowo powstały obiekt zajmuje powierzchnię ok. 5396 m2, z czego dział produkcji to 2400m2, magazyn 1700m2, pomieszczenia administracyjne 846 m2, a pomieszczenia techniczne 450 m2. Całkowity koszt budowy fabryki w Czernihowie wyniósł 48 mln hrywien czyli ponad 17 mln zł. „Choć jest to znaczny wydatek zakładamy, że kwota ta, dzięki produkcji szerokiego asortymentu, zwróci się najpóźniej w przeciągu 7 lat” – dodaje Grzegorz Pawlak. Obecnie nowy zakład przetwarza 250 ton surowca, do końca roku planowany jest wzrost produkcji do 300 ton miesięcznie, a z czasem nawet i do 600 ton. Przewidywany na 2011 rok poziom sprzedaży produktów z nowej fabryki wyniesie zatem 83 mln hrywien czyli niemal 30 mln zł. W połączeniu z produkcją pozostałych dwóch fabryk, liczba ta znacząco wpłynie na pozycję spółki Plast-Box  na polskim i ukraińskim rynku.

 


« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty