Kolejne inwestycje Stora Enso. W zgodzie z potrzebami rynku

© Stora Enso

Stora Enso wzmacnia swoją koncentrację na specjalistycznych gatunkach celulozy, inwestując 38 mln EUR w produkcję niebielonej masy celulozowej (UKP) w zakładzie Enocell w Finlandii oraz 42 mln EUR w poprawę produkcji masy celulozowej w zakładzie Skutskär w Szwecji. Inwestycje te będą wspierać rosnące zapotrzebowanie konsumentów na odpowiednio niebielone odnawialne materiały opakowaniowe i produkty higieniczne.

Zwiększając udział UKP w portfelu celulozowym, Stora Enso kontynuuje swoją strategiczną ścieżkę rozwoju bardziej wyspecjalizowanych gatunków celulozy skandynawskiej, jednocześnie optymalizując swój udział w standardowym rynku celulozy. Długoterminowe trendy wskazują na preferowanie przez konsumentów mniej bielonych lub brązowych produktów opakowaniowych na bazie włókien odnawialnych.

Inwestycja w zakładzie Enocell
Po zakończeniu inwestycji zakład Enocell będzie mógł elastycznie produkować masę celulozową UKP i Nordic Bleached Softwood Kraft (NBSK). Dzięki zmniejszonemu użyciu chemikaliów do bielenia, ślad węglowy na tonę wyprodukowanej UKP będzie o ponad 20% niższy niż w przypadku równoważnej ilości bielonej masy produkowanej w tym samym zakładzie. Zakończenie inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2024 roku.


Modernizacja zakładu Skutskär

Inwestycja w usprawnienie produkcji masy celulozowej w zakładzie w Skutskär wzmocni pozycję Stora Enso jako wiodącego producenta masy celulozowej w Europie. Dzięki planowanej modernizacji producent będzie mógł zaspokoić zapotrzebowanie klientów na określone rozmiary walców, poprawić bezpieczeństwo pracy i zwiększyć produkcję masy celulozowej w zakładzie w Skutskär. Zakończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2024 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty