Metsä Board o uprawie lasów. Obalić stereotypy

© Metsä Board

Metsä Board opublikowała serię pięciu filmów przedstawiających cykl życiowy fiński lasów oraz to, jak odpowiedzialna gospodarka leśna wspiera bioróżnorodność lasów i ich zrównoważony wzrost. Filmy zostały nakręcone w Nemus Futurum, które jest leśnym centrum Metsä Group dla zwiedzających, znajdującym się w Lohja w Finlandii.

 

Publikując materiał Metsä Board chce wyjaśnić politykę zrównoważonego cyklu życiowego fińskich lasów, a także skorygować niektóre z powszechnych choć błędnych przekonań dotyczących tego tematu. Jednym z takich mitów jest twierdzenie, że tektura i papier są wytwarzane z w pełni dorosłych drzew. W rzeczywistości główny pień ścinanych dorosłych drzew jest wykorzystywany do produkcji wyrobów drewnianych i tarcicy. Papier i tektura powstają z masy włóknistej produkowanej metodą chemiczną. Do jej produkcji wykorzystywane są mniejsze kawałki drewna pochodzące z trzebieży lasów i z cieńszych, górnych części drzew. Pierwszy film z serii dotyczy odnowy lasu i zarządzania różnorodnością biologiczną, drugi koncentruje się na zarządzaniu młodymi lasami, a trzeci na trzebieży lasu. Czwarty z filmów opowiada o lasach bogatych w rośliny zielarskie, które stanowią zaledwie 1% lasów Finlandii, ale są domem dla połowy zagrożonych gatunków leśnych. Piąty i ostatni film z tej serii skupia się na zmianach klimatu i gospodarce o obiegu zamkniętym. Filmy można zobaczyć na stronie internetowej Metsä Board oraz na YouTube.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty