Platyna dla Metsä Board

EcoVadis jest platformą umożliwiającą firmom przeprowadzanie oceny efektywności środowiskowej i społecznej swoich dostawców. Stosowana metodologia i kryteria są zgodne z międzynarodowymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), w tym Global Reporting Initiative (GRI), UN Global Compact oraz ISO 26000.

© Metsä Board

Firma Metsä Board po raz kolejny otrzymała platynową ocenę EcoVadis za działania w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Po poprawieniu wyniku do poziomu 87/100 firma znalazła się wśród 1% najwyżej ocenionych firm produkujących papier i tekturę falistą oraz opakowania z papieru i tektury. EcoVadis ocenia firmy w zakresie czterech głównych kryteriów. Firma Metsä Board znalazła się w grupie 1% najlepszych firm pod względem ochrony środowiska, warunków zatrudnienia i praw człowieka oraz zrównoważonego łańcucha zaopatrzenia, a także w grupie 7% firm najwyżej ocenianych pod względem etyki. Po raz pierwszy Metsä Board uzyskała wynik 100/100 w ocenie dotyczącej ochrony środowiska. „Zrównoważony rozwój jest nieodłączną częścią strategii i codziennej działalności firmy Metsä Board - teraz i w przyszłości. Osiągnięcie maksymalnej oceny w tej kategorii oraz statusu lidera w rankingu gospodarki węglowej jest potwierdzeniem naszej podróży w kierunku produkcji i produktów pozbawionych paliw kopalnych do końca 2030 roku” - mówi Mika Joukio, CEO Metsä Board.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty