Rozmiar XXL razy dwa. Nowa składarko-sklejarka firmy Versor Engineering.

Od chwili pierwszej międzynarodowej prezentacji CASSIO, podczas zeszłorocznych targów drupa, a następnie tegorocznych targów CCE w Monachium, maszyna cieszy się zainteresowaniem klientów praktycznie z całego świata. „Cieszy nas szczególnie, że uznanie dla CASSIO wyrażają również klienci z najbardziej rozwiniętych i wymagających rynków, takich jak: USA, Niemcy czy Wielka Brytania. Wpisuje się to znakomicie w plan rozwoju naszej firmy poprzez ekspansję sprzedaży innowacyjnych produktów o najwyższym światowym poziomie technologicznym i standardzie jakości wykonania” – dodał Andrzej Solecki.

Dzisiejszy rynek opakowań wielkogabarytowych to już nie tylko proste, zbiorcze pudła klapowe, ale również takie produkty, jak: kartony z dnem automatycznym, kontenery paletowe, grupa tzw. POS czy POP – opakowań zbiorczych przeznaczonych do bezpośredniej sprzedaży produktów jednostkowych, czy wreszcie najprzeróżniejszych w kształcie i formie wielkogabarytowych displayów reklamowych wykonywanych z tektury. Odpowiedzią na wszystkie te wyzwania produkcyjne ma być najnowszy model maszyny CASSIO w wersji k3”, który został zaprezentowany podczas spotkania z cyklu Packaging Innovation Days w Bydgoszczy, organizowanych przez firmę Versor Engineering (producent maszyny) wraz z firmą Reprograf (dostawcą maszyny).

 

CASSIO to uniwersalna składarko-sklejarka przeznaczona do produkcji opakowań wielkoformatowych z dwóch użytków. Ograniczenia technologiczne, jak np. maksymalny format tektury bądź komplikacje występujące w procesie jej laminowania, powodują, iż opakowania wielkogabarytowe produkuje się zazwyczaj z dwóch użytków, a główna część tej produkcji odbywa się w procesie ręcznym lub przy użyciu prostych urządzeń wspomagających. „Obserwacja ta w połączeniu z faktem, iż od niemal 20 lat naszą specjalizacją jest produkcja składarko-sklejarek do opakowań z kartonu i tektury, spowodowały, iż począwszy od 2009 roku zaczęliśmy poważnie rozważać możliwość skonstruowania maszyny dla tego typu produkcji, którą ostatecznie wdrożyliśmy w 2010 roku. Obecnie prezentowany model jest jej unowocześnieniem” – opowiadał Sławomir Zamaro, prezes firmy Versor i zarazem pomysłodawca projektu.

 

Wielofunkcyjne składanie

Zastosowanie modułowości konstrukcji pozwoliło stworzyć maszynę wielofunkcyjną. Począwszy od najprostszych produktów, jakimi są proste displaye, składające się z dwóch formatek, poprzez dwuformatowe opakowania klapowe (tzw. jednopunktowe), maszyna CASSIO umożliwia również produkcję kartonów fasonowych z dnem automatycznym (tzw. trzypunktowych). Co ważne, kartony mogą być produkowane z mikrofali, tektury falistej 3-wartwowej oraz 5-warstwowej. Wyszukane rozwiązania techniczne umożliwiły połączenie pierwotnie zakładanej, głównej funkcji

maszyny, jaką jest sklejanie opakowań składających się z dwóch użytków, z funkcją składania i sklejania opakowań jednoformatowych. Dzięki temu maszyna jest bardziej uniwersalna, gdyż w tych przypadkach‚ kiedy nie jest konieczne stosowanie pracującego w cyklu modułu łączącego dwa użytki, wydajność urządzenia może wzrosnąć z ok. 800 – 1000 szt./godz. do blisko dwóch, a nawet 4000 szt./godz., w zależności od typu opakowania. W porównaniu do jej pierwotnej wersji produkowanej przez Versor Engineering od roku 2010, w nowym modelu w każdej z sekcji maszyny zastosowano zespoły wyrównania kartonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dzisiejsza wersja CASSIO umożliwia produkcję znacznie szerszego wachlarza wzorców opakowań sklasyfikowanych w katalogu FEFCO. „Sądzę, że na dzień dzisiejszy model CASSIO jest najnowocześniejszą i najbardziej uniwersalną maszyną tego typu na świecie” – podsumował Andrzej Solecki, główny (obok Sławomira Zamaro) autor konstrukcji i koordynator techniczny projektu

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Luksus myślenia, mówienia i tworzenia...

 

Czy myślenie jest luksusem? Czy myślenie, par excellence, ma cokolwiek wspólnego z naszym codziennym życiem? Biorąc pod uwagę fakt, że według badań większość osób w ogóle nie myśli, to fakt, że ktoś myśli, zasługuje już na pochwałę. Natomiast jeśli ktoś głupio myśli to lepiej aby odpoczął.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty