Südpack nagrodzony

Jak podkreśla firma, dzięki inteligentnej technologii SPQ dotychczasowy konflikt między efektywnością a jakością fleksodruku został rozwiązany.

© Südpack

Firma Südpack zdobyła nagrodę Deutscher Verpackungspreis 2021 w kategorii „Rentowność” za technologię druku opakowań elastycznych - SPQ (sustainable print quality), która pozwala producentom na mniejsze zużycie farby i rozpuszczalników przy jednoczesnej redukcji produkowanych odpadów i zużycia energii, znacząco poprawiając bilans emisji dwutlenku węgla. W ramach projektu realizowanego wspólnie ze spółką Goldsteig Käsereien Bayerwald, firma zredukowała ilość odpadów po użyciu farb i rozpuszczalników w druku opakowań o ponad 60 procent. Technologia SPQ korzysta ze stałej palety kolorów. Na etapie wstępnego druku, podobnie jak w przypadku druku offsetowego lub cyfrowego, wszystkie projekty są odwzorowywane automatycznie za pomocą ustandaryzowanej palety kolorów. Jak podkreśla Carolin Grimbacher, wspólniczka zarządzająca w firmie Südpack, wdrożenie niezmiennej stabilności procesu stanowi warunek konieczny dla optymalizacji efektywności, zrównoważonego rozwoju i jakości. Stała paleta kolorów pozwala również skrócić czas przezbrajania. Aspekt ten jest szczególnie zauważalny w przypadku często zmieniających się partii towaru. Jednocześnie mniejsza liczba zmian kolorów oznacza również mniejsze zużycie farb i mniejszą ilość odpadów. Co więcej, standaryzacja zarządzania kolorami prowadzi do znacznego wzrostu poziomu jakości. Z kolei zmniejszone zużycie farby, rozpuszczalników i energii, jak również mniejsza ilość odpadów foliowych mają w przypadku zadrukowanych folii opakowaniowych wpływa bezpośrednio na emisję gazów cieplarnianych, a lepsza jakość druku pozwala również na wyraźne wyróżnienie produktu w punkcie sprzedaży.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty