W stronę nowoczesności

 

Od wielu lat Can Pack inwestuje w działalność mającą na celu unowocześnienie technologii produkcji opakowań, a tym samym możliwość zaoferowania klientom najnowocześniejszych i jednocześnie optymalnych opakowań na jakie pozwala współczesna wiedza. Aluminiowe puszki napojowe stanowią bardzo ważny segment działalności grupy Can Pack i dlatego dla potrzeb działań innowacyjnych podjęto decyzję o uruchomieniu Laboratorium Badań Metaloznawczych, którego budowa została zaplanowana na rok 2018.

 

 

W ramach inwestycji Laboratorium zostanie wyposażone m.in. w urządzenia do wykonywania prób rozciągania oraz tłoczności.

 

 

 

 

 

Laboratorium zlokalizowane w Brzesku będzie wspierać zarówno badania dotyczące materiałów wykorzystywanych w procesie technologicznym, jak i badania produktu finalnego. W ramach inwestycji Laboratorium zostanie wyposażone m.in. w urządzenia do wykonywania prób rozciągania oraz tłoczności. Aparatura ta umożliwi przeprowadzenie prac badawczych skupiających się w głównej mierze na zagadnieniach związanych z własnościami plastycznymi oraz wytrzymałościowymi cienkich blach – głównie stopów aluminium oraz stalowych. Kolejnym filarem działalności w ramach Laboratorium będą badania metalograficzne próbek pochodzących z procesu technologicznego puszki dwu- i trzy- częściowej oraz wieczka do tych puszek. Komplementarność zaplanowanych badań jest zagwarantowana poprzez wyposażenie laboratorium w urządzenia do pomiaru chropowatości oraz mikrotwardości.

Celem działu R&D jest prowadzenie m.in. działalności naukowo-badawczej na poziomie zapewniającym zgodność z przyjętymi na świecie wymaganiami jakościowymi, a zainstalowany nowoczesny sprzęt zagwarantuje wyniki na najwyższym poziomie dokładności. Część wyników wykorzystana będzie do prac projektowo-badawczych metodą elementów skończonych MES, która już od kilku lat jest z sukcesem rozwijana w Can Pack. Wykorzystanie wymienionych technik badawczych umożliwi wskazanie nowych kierunków technologicznych w rozwoju produktów grupy.

Laboratorium zlokalizowane w Brzesku będzie wspierać zarówno badania dotyczące materiałów wykorzystywanych w procesie technologicznym, jak i badania produktu finalnego.

 

 

Firma Can-Pack, jeden z wiodących producentów w branży opakowań napojowych, powstała w 1992 roku w Krakowie. Pierwszą linię produkcyjną uruchomiono dwa lata później w Brzesku. Obecna struktura organizacyjna grupy opiera się na pięciu holdingach branżowych: puszek napojowych, opakowań dla żywności i chemii, opakowań szklanych, zamknięć do butelek oraz usług deweloperskich. Oddziały firmy są zlokalizowane na całym świecie, m.in. na Ukrainie, w Rumunii, Finlandii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Indiach, Rosji, Czechach, na Słowacji, we Francji, Hiszpanii, Egipcie, Maroku, Holandii , Brazylii i na Filipinach.

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty