Zmiana

Zmiana

Warto wiedzieć, że na dobrą zmianę opakowania zawsze jest odpowiednia pora. Nie liczy się ani dzień, ani pora roku, ani koniunktura. Liczy się tylko wola zmiany i nowa, lepsza wizja. Ktoś mądry zauważył, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak, to się zgadza. Ja dodałabym również, iż postrzeganie zależy od naszej wiedzy, predyspozycji, umiejętności, doświadczenia, mądrości, inteligencji, poczucia humoru, relacji z samym sobą, otoczeniem, ludźmi, przyjaciółmi itd. W zasadzie można powiedzieć, że zależy od wielu czynników. Zależy od tych czynników, których jesteśmy świadomi i od tych, które sobie dopiero uświadomimy. Czy jest zatem jakiś kres zmian? I tu dochodzimy do wniosku, że zmiana nie ma granicy. Za zmianą jest kolejna zmiana i dalszy rozwój.

Ponieważ w dzisiejszych czasach wszystkie rynki są zapełnione, tylko w wyniku rywalizacji można zająć czyjeś miejsce. Dlatego zmiana jest nieunikniona i konieczna. Trzeba więc promować swoje produkty wszystkimi możliwymi sposobami – i opakowania służą właśnie do tego celu.

 

Carpe diem

Życie jest jak otwarte opakowanie. Zmieniają się tylko Ci, którzy wedle maksymy„carpe diem” próbują łamać swoje blokady psychiczne bądź społeczne. Którzy wyrywają się z monotonii. Niestety znaczną większość w naszym społeczeństwie stanowią ludzie bierni. Posiadają oni konformistyczny układ wartości. Nie lubią ryzyka, często cechuje ich rytualizm życia codziennego (praca, telewizja, sen itd.). Nie chcą, bądź boją się być „inni”… Społeczeństwo często uczy nas rezygnacji z poznania nieznanego na rzecz zabezpieczenia się, ostrożności. Tymczasem nieznane jest najlepszym źródłem zdobywania doświadczenia i wszelkiego rozwoju. Ludzie jednak utożsamiają je z niebezpieczeństwem. Są przekonani, że sens życia polega na działaniu w ciągłej pewności i świadomości swojego życiowego celu. Ale kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie tworzył historii. Dlatego korzystaj z życia, zanim ono ciebie wykorzysta. Co prawda nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić… Zmieniajmy zatem opakowania na lepsze, piękniejsze, bardziej designerskie, bardziej ekologiczne. Nie traćmy czasu, którego zatrzymać się nie da…

Najpiękniejsze chwile w naszym życiu, które najbardziej pamiętamy to te, w których żyliśmy pełnią życia, gdy robiliśmy co chcieliśmy nie przejmując się tym, co pomyślą inni. Dlatego nie bójmy się rozwijać naszych pomysłów i przekuwać ich na nowe opakowania.

Życzę wszystkim Czytelnikom, aby wszelkie zmiany w życiu były na lepsze i szybko się realizowały. Tego samego życzę sobie. I tym akcentem zachęcam do lektury tego targowego wydania, gdzie zmiana goni zmianę.

 

Izabela E. Kwiatkowska

Wydawca

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty