News

Targi, targi i … po Taropaku

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak dobiegły już końca, co oznacza czas podsumowań, docenienia wyróżniających się i poczynienia planów na następny rok. Taropak jak co roku organizowany był na terenie Międzynarodowych Targi Poznańskich. Podczas czterech dni imprezy zgromadziło się wielu gości z Polski, ale również z zagranicy jak Białorusi czy Wielkiej Brytanii, w tym spoza Europy, np. Chin.

więcej »

Perła w koronie

WPO Światowa Organizacja Opakowań organizuje kolejną edycję ​​WorldStar Packaging Awards. Będzie to już 52. edycja WorldStar, które jest jedną z pereł w koronie WPO, przyciągając swoją światową renomą uczestników z wielu państw.

więcej »

Ekobariera w nowym produkcie

Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania, które wydają się niezwykle przyjazne środowisku i zdają się walczyć z globalnym ociepleniem nie tracąc funkcjonalności. Firma Metsä Board wprowadziła niedawno na rynek nową, nie zawierającą tworzyw sztucznych tekturę z ekobarierą, która nadaje się do recyklingu razem z papierem lub tekturą.

więcej »

Konkurs z Metsä Board

Zbliża się druga edycja Better with Less – Design Challenge, konkursu organizowanego przez fimrę Metsä Board – europejskiego producenta wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych.

więcej »

Nowy zakład w Toskanii

Firma Smurfit Kappa nieustannie stara się działać na rzecz zrównoważonego rozwoju i recyklingu. W związku z tym otworzyła nowy zakład utylizacji odpadów w Toskanii we Włoszech, rozwijając tym samym swoją działalność w zakresie przetwarzania makulatury w tym regionie.

więcej »

Opakowanie z tatuażem

Zaskakujące jest to jak często kampanie reklamowe determinują projektowanie niecodziennych opakowań. Doskonale pokazuje to przykład Heinz – marki, która rozpoczęła współpracę z muzykiem Edem Sheeranem. Niedawno do sklepów trafiła jego autorska linia Heinz Edchup, a w telewizji pojawiła się reklama ulubionego sosu muzyka, którą sam napisał i w której wystąpił.

więcej »

Koenig & Bauer Durst GmbH

Coraz częściej przedsiębiorstwa łączą swoje siły, aby stworzyć ciekawe rozwiązania opakowaniowe. Firmy Durst i Koenig & Bauer na początku maja stworzyły nową spółkę joint venture. Niedawno podjęto decyzję o mianowaniu Roberta Stablera na stanowisko dyrektora zarządzającego tego przedsięwzięcia. Jego praca rozpoczyna się 1 sierpnia 2019 roku.

więcej »

Opakowanie z pomarańczy

Coraz częściej słyszymy o ciekawych inicjatywach studentów, którzy projektują opakowania z nietypowych, często biodegradowalnych materiałów.

więcej »

Znaleźć optymalne rozwiązanie

Jak zoptymalizować procesy logistyczne związane z produkcją i magazynowaniem butelek z tworzyw sztucznych i procesem ich napełniania? Jak uniknąć strat powstałych w wyniku uszkodzeń opakowań? Jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w magazynie? Jak skrócić czas obsługi nośnika?

więcej »

Logistyka na najwyższym poziomie

Branża opakowań z tworzyw sztucznych od lat stanowi inspirację dla Elkom Trade S.A. w zakresie dedykowanych dla niej rozwiązań logistycznych. Firma z wielkim zaangażowaniem wdraża nowoczesne systemy optymalizujące proces logistyki wewnętrznej (na produkcji i w magazynie). „Szytymi na miarę” produktami są kontenery na butelki z tworzyw sztucznych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty