News

The Innovation Alliance: powrót w 2021 roku

W dniach 4-7 maja 2021 roku odbędą się The Innovation Alliance - równoczesne targi Plast, Ipack-Ima, Meat-Tech, Print4All i Intralogistica Italia. W odpowiedzi na dobre wyniki odnotowane przez zeszłoroczną debiutancką edycję targów (150.110 uczestników z różnych sektorów przemysłu wytwórczego, w tym 27% obcokrajowców) ogłoszono datę kolejnej mediolańskiej edycji imprezy. Plany są ambitne: 5 wystaw w 17 pawilonach, praktycznie cała powierzchnia wystawiennicza targów Fiera Milano ma służyć prezentacji idealnego łańcucha przemysłowego.

więcej »

Składane kartony wspierają zrównoważony rozwój

Konsumenci cenią opakowania kartonowe jako zrównoważoną i przyjazną dla środowiska alternatywę. Szczególnie w przypadku produktów ekologicznych kartony zwiększają prawdopodobieństwo zakupu - tak wynika z dwóch badań zleconych niedawno przez stowarzyszenia FFI i Pro Carton. Zwłaszcza dla producentów i sprzedawców nastawionych na zrównoważony rozwój rozpoznania te mogą się okazać przydatne w opracowywaniu strategii produktowych.

więcej »

Pomyślne zakończenie stażu

W zakładach przemysłowych producentów wyrobów z papieru i tektury - w skrócie Propak - szkolonych jest obecnie w dziedzinie technologii pakowania 128 praktykantów. Istnieje duże zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych specjalistów. Większość praktykantów pochodzi z Vorarlberg (35%), z Wiednia (15%) oraz z Dolnej i Górnej Austri (po 12%). 30 praktykantów właśnie pomyślnie ukończyło praktyki zawodowe.

więcej »

Irlandzkie firmy pakują ekologicznie

Irlandzkie firmy przetwórstwa i produkcji żywności pochodzącej z upraw połączyły siły w celu produkcji zrównoważonych opakowań z tworzyw sztucznych dla swojego łańcucha dostaw. Do inicjatywy dołączyło 11 producentów z różnych segmentów irlandzkiego sektora rolno-spożywczego, w tym wołowiny, drobiu, jagnięciny, owoców, warzyw, nabiału, gotowych posiłków i pakowanych sałatek.

więcej »

Francuski browar inwestuje w lekkie kubki

Browar La Brasserie Artisanale du Mont Ventoux w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększył swoją produkcję z 500 do 3500 hektolitrów. Przy okazji prowansalska firma zdecydowała się na zainwestowanie w personalizowane kubki Eco-Line, które pozwalają klientom cieszyć się ulubionymi piwami zawsze i wszędzie. Ich niższa w porównaniu ze standardowym kubkiem do piwa waga zapewnia redukcję materiału i oznacza, że na każdej palecie transportowej może się ich zmieścić więcej, co ogranicza emisję dwutlenku węgla podczas transportu.

więcej »

Dobre, bo bio

W branży opakowaniowej coraz większym popytem cieszą się rozwiązania biodegradowalne, które stanowią alternatywę dla opakowań z tworzyw sztucznych. Takie opakowania oferują także polscy producenci, np. firma Kraft-Box, która posiada w swojej ofercie duży wybór opakowań tekturowych. Firma prowadzi działalność w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju, stale poszukując innowacji w kategorii wykorzystywanych materiałów, wprowadzając produkty biodegradowalne i biokompostowalne.

więcej »

Koniec pewnej ery?

Firma UPM planuje wycofanie maszyny do papieru PM 10, która działa w zakładzie produkcyjnym w Plattling w Niemczech. Zmniejszy to roczną produkcję powlekanego papieru o około 155.000 ton.

więcej »

Fokus na medycynę

 W maju w Birmingham odbędą się targi Med-Tech Innovation Expo, które z pewnością zainteresują wszystkich przedstawicieli branży opakowań farmaceutycznych. W targach udział weźmie ponad 200 wystawców.

 

więcej »

Krem w kolorze wina

Rewitalizujący żel-krem marki Bionike Defense Man Energize i serum przeciwzmarszczkowe Defence Man Repower zyskały nowe opakowania. Od teraz będą dostępne w buteleczkach o pojemności 50 ml typu twist up. Gradientowy design, z bazą w kolorze czerwonego Bordeaux przechodzącą ku górze w czerń, został zrealizowany w technice sitodruku z wykorzystaniem cieniowanego lakieru.

więcej »

Innowacyjne rozwiązanie dla recyklingu

Firma Eastman zapowiedziała wprowadzenie innowacji zwanej technologią odnawiania węgla, która umożliwia recykling niektórych najbardziej złożonych odpadów z tworzyw sztucznych, w tym tworzyw innych niż poliester, które nie mogą zostać poddane recyklingowi przy użyciu konwencjonalnych technologii.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty