News

Nie dla bakterii

Zespół naukowców z McMaster University opracował samoczyszczącą powierzchnię ochronną, która ma zapobiegać przenoszeniu różnych form bakterii. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i przypomina formą konwencjonalną przezroczystą folię, która może być zastosowana na powierzchniach, które często przyciągają bakterie, takie jak MRSA i C. difficile.

więcej »

Papier barierowy na bazie roślin

BillerudKorsnäs stworzył nowy przyjazny dla środowiska papier barierowy do zastosowań spożywczych. Papierowe opakowania stosowane mogą być w piekarniach, punktach gastronomicznych i restauracjach szybkiej obsługi, gdzie do tej pory wykorzystywano materiały z nierozkładalną, wysoko fluorowaną substancję chemiczną – PFAS.

więcej »

Życzenia od FOLDRUK Media

Opakowania i święta nie idą w parze? Nic bardziej mylnego! To właśnie w opakowaniach znajdziemy bowiem najpiękniejsze prezenty od najbliższych - z pewnością niektóre z nich wykonane będą przez firmę Foldruk Media.

więcej »

Najdroższa piątka

W branży opakowań w Europie odnotowano wzrost w wysokości 3,2 procent pod względem ilości transakcji w trzecim kwartale 2019 r. W tym okresie sfinalizowano 32 umowy o wartości 370 mln euro dotyczących ściśle rynku europejskiego, przy czym średnia z ostatnich czterech kwartałów to 31 umów.

więcej »

Black Friday a opakowania

Szaleństwo zakupowe w Czarny Piątek podsyca niezdrową nadmierną konsumpcję towarów powodującą zanieczyszczenie rynku i środowiska – tak twierdzi Delta Global, dostawca opakowań dla sprzedawców detalicznych, takich jak Estee Lauder, Ted Baker i Radley.

więcej »

Xerox kupi HP?

Xerox prowadzi rozmowy z przedstawicielami HP dotyczące przejęcia popularnego producenta sprzętu. Firma, według nieoficjalnych doniesień, zaoferowała 23 dolary za akcję HP, zaś łączna kwota oscylowałaby w granicach 27 miliardów dolarów.

więcej »

Nowe starego początki

Firma ADAMS od 1995 roku prowadzi swoją działalność gospodarczą w Baranowie pod Poznaniem i od tego czasu pozostaje rodzinnym przedsiębiorstwem z całkowicie polskim kapitałem.

więcej »

Opakowania w teatrze

Fundacja Recal stworzyła spektakl teatralny „Ala na tropach recyklingu”. Jest to trzecia część przygód Ali dotycząca recyklingu opakowań, a w szczególności tych aluminiowych. Sztuka mówi m. in. o selektywnej zbiórce opakowań, prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna.

więcej »

Targi PCI Days

4 i 5 czerwca w Warszawie odbędą się jedyne takie w Polsce Targi B2B Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Targi PCI Days to wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

więcej »

Targi, targi i … po Taropaku

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak dobiegły już końca, co oznacza czas podsumowań, docenienia wyróżniających się i poczynienia planów na następny rok. Taropak jak co roku organizowany był na terenie Międzynarodowych Targi Poznańskich. Podczas czterech dni imprezy zgromadziło się wielu gości z Polski, ale również z zagranicy jak Białorusi czy Wielkiej Brytanii, w tym spoza Europy, np. Chin.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty