News

Targi Interpack i drupa przeniesione!

Messe Düsseldorf odkłada na później wiodące międzynarodowe targi Interpack i drupa. Interpack odbędzie się teraz od 25 lutego do 3 marca 2021 roku, natomiast drupa zostanie przesunięta na 20 do 30 kwietnia 2021 roku.

więcej »

Światełko nadziei

Wśród nieustająco napływających informacji o szkodach spowodowanych koronawirusem, MMDS MM Druk Serwis przesyła światełko nadziei. Otrzymali oni bowiem krzepiące informacje od swojego chińskiego dostawcy płyty CTP, o wygaszaniu epidemii i powrocie do normalnego życia w Chinach po prawie 40-dniowej kwarantannie.

więcej »

Farmacja i kosmetyka w jednym miejscu

Targi PCI Days to długo oczekiwane wydarzenie branżowe, oferujące kompleksową obsługę potrzeb przemysłu kosmetycznego oraz farmaceutycznego.

więcej »

Warsaw Pack 2020

W Warszawie od 3 do 5 marca odbywają się specjalistyczne targi skupiające wszystkie gałęzi branży opakowaniowej – Warsaw Pack 2020. W tym roku przygotowanych zostało 6 sektorów tematycznych: techniki pakowania, opakowań, etykiet, etykietowania i druku, automatyki, e-commerce, logistyki i magazynowania.

więcej »

Ekologicznie i klarownie

Amcor opracowuje opakowania multiwitaminowe wykonane w 100 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu. Są to przezroczyste słoiczki w dwóch rozmiarach - 100 centymetrów sześciennych i 150 centymetrów sześciennych – dla Ritual.

więcej »

Opakowania w okresie przejściowym

Wielka Brytania od 1 lutego nie jest już państwem członkowskim UE, jednak do końca okresu przejściowego handel między UE a Wielką Brytania powinien odbywać się na takich samych warunkach. Dla firm oznacza to, iż nadal obowiązują ustalenia dotyczące klasyfikacji, oznakowania i pakowania.

więcej »

Polka dyrektorką w Karl Knauer

Karl Knauer, dostawca opakowań, powołał Karolinę Matysiak na nową dyrektor zarządzającą polskiego oddziału firmy. 40-letnia Polka zastąpiła 1 stycznia Joachima Würza, który przeszedł na emeryturę. Matysiak pracuje dla Karla Knauera w Pniewach już od 17 lat. Przez ten czas wniosła znaczący wkład w pozytywny rozwój zakładu produkcyjnego Karla Knauera o powierzchni około 12 000 metrów kwadratowych.

więcej »

Zakaz opakowań z tworzyw sztucznych?

Nowy komisarz UE ds. środowiska Virginijus Sinkevicius wyraził, że Komisja Europejska zastanawia się nad konsekwencjami ewentualnego wprowadzenia ogólnego zakazu opakowań z tworzyw sztucznych.

więcej »

Nie dla bakterii

Zespół naukowców z McMaster University opracował samoczyszczącą powierzchnię ochronną, która ma zapobiegać przenoszeniu różnych form bakterii. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i przypomina formą konwencjonalną przezroczystą folię, która może być zastosowana na powierzchniach, które często przyciągają bakterie, takie jak MRSA i C. difficile.

więcej »

Papier barierowy na bazie roślin

BillerudKorsnäs stworzył nowy przyjazny dla środowiska papier barierowy do zastosowań spożywczych. Papierowe opakowania stosowane mogą być w piekarniach, punktach gastronomicznych i restauracjach szybkiej obsługi, gdzie do tej pory wykorzystywano materiały z nierozkładalną, wysoko fluorowaną substancję chemiczną – PFAS.

więcej »

Komentarz miesiąca

Gala ART OF PACKAGING - nowy termin 18.05.2020

Drodzy Partnerzy, Drodzy Profesjonaliści, Drodzy Studenci,
Szanowni Państwo,

W związku obecnymi wydarzeniami postanowiliśmy przełożyć termin Gali ART OF PACKAGING. Ogrom telefonów, który otrzymaliśmy w ostatnich dniach utwierdza nas w przekonaniu, że jesteście Państwo z nami. Dziękujemy!
Dziękujemy również wszystkim za wsparcie i pozytywny feedback oraz pełne zrozumienie sytuacji.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty