News

Najdroższa piątka

W branży opakowań w Europie odnotowano wzrost w wysokości 3,2 procent pod względem ilości transakcji w trzecim kwartale 2019 r. W tym okresie sfinalizowano 32 umowy o wartości 370 mln euro dotyczących ściśle rynku europejskiego, przy czym średnia z ostatnich czterech kwartałów to 31 umów.

więcej »

Black Friday a opakowania

Szaleństwo zakupowe w Czarny Piątek podsyca niezdrową nadmierną konsumpcję towarów powodującą zanieczyszczenie rynku i środowiska – tak twierdzi Delta Global, dostawca opakowań dla sprzedawców detalicznych, takich jak Estee Lauder, Ted Baker i Radley.

więcej »

Xerox kupi HP?

Xerox prowadzi rozmowy z przedstawicielami HP dotyczące przejęcia popularnego producenta sprzętu. Firma, według nieoficjalnych doniesień, zaoferowała 23 dolary za akcję HP, zaś łączna kwota oscylowałaby w granicach 27 miliardów dolarów.

więcej »

Nowe starego początki

Firma ADAMS od 1995 roku prowadzi swoją działalność gospodarczą w Baranowie pod Poznaniem i od tego czasu pozostaje rodzinnym przedsiębiorstwem z całkowicie polskim kapitałem.

więcej »

Opakowania w teatrze

Fundacja Recal stworzyła spektakl teatralny „Ala na tropach recyklingu”. Jest to trzecia część przygód Ali dotycząca recyklingu opakowań, a w szczególności tych aluminiowych. Sztuka mówi m. in. o selektywnej zbiórce opakowań, prezentując wartości takie jak przyjaźń, pogoda ducha oraz aktywność fizyczna.

więcej »

Targi PCI Days

4 i 5 czerwca w Warszawie odbędą się jedyne takie w Polsce Targi B2B Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego. Targi PCI Days to wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

więcej »

Targi, targi i … po Taropaku

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak dobiegły już końca, co oznacza czas podsumowań, docenienia wyróżniających się i poczynienia planów na następny rok. Taropak jak co roku organizowany był na terenie Międzynarodowych Targi Poznańskich. Podczas czterech dni imprezy zgromadziło się wielu gości z Polski, ale również z zagranicy jak Białorusi czy Wielkiej Brytanii, w tym spoza Europy, np. Chin.

więcej »

Perła w koronie

WPO Światowa Organizacja Opakowań organizuje kolejną edycję ​​WorldStar Packaging Awards. Będzie to już 52. edycja WorldStar, które jest jedną z pereł w koronie WPO, przyciągając swoją światową renomą uczestników z wielu państw.

więcej »

Ekobariera w nowym produkcie

Coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania, które wydają się niezwykle przyjazne środowisku i zdają się walczyć z globalnym ociepleniem nie tracąc funkcjonalności. Firma Metsä Board wprowadziła niedawno na rynek nową, nie zawierającą tworzyw sztucznych tekturę z ekobarierą, która nadaje się do recyklingu razem z papierem lub tekturą.

więcej »

Konkurs z Metsä Board

Zbliża się druga edycja Better with Less – Design Challenge, konkursu organizowanego przez fimrę Metsä Board – europejskiego producenta wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty