News

Joulupukki z UPM Raflatac

W piątek, 7 grudnia, odbyło się coroczne, świąteczne spotkanie UPM Raflatac. Na uroczystość Joulupukki 2018, biorącą swoją nazwę od fińskiego słowa oznaczającego Świętego Mikołaja, zaproszeni zostali czołowi przedstawiciele branży opakowaniowej i poligraficznej.

więcej »

Więź nie do zdarcia

Firma UPM Raflatac wprowadziła na rynek nową serię klejów do etykiet – RX. Aktualnie dostępne są dwa produkty oznaczone liczbami 15 oraz 18, które mogą być wykorzystywane w przypadku różnych powierzchni. RX15 najlepiej sprawdza się na materiałach takich jak metal lub szkło, natomiast RX18 jest przeznaczone do tworzyw sztucznych.

więcej »

Inwestycja w rocznicę

O-I rozpoczyna końcowy etap inwestycji o wartości 21 mln euro w poznańskiej hucie szkła. Wydarzenie zbiegło się z 85. rocznicą powstania zakładu. Pierwszy etap modernizacji został ukończony na początku roku i obejmował całkowitą przebudowę jednego z pieców. 

więcej »

Słodkie dozowanie

RPC Bramlage Velky Meder zaprojektowało nowy rodzaj opakowania do słodzików. Jego najważniejszym elementem jest dozownik, który znacząco ułatwia wyjęcie odpowiedniej liczby tabletek. Płynny i ergonomiczny kształt pozwala na korzystanie z mechanizmu jedną ręką.

więcej »

Dynamiczna ekspansja

Grupa CANPACK zainwestowała w dwie nowe fabryki. Powstały na obszarach rozwijających się, tym samym umocniła swoją międzynarodową pozycję. Dzięki nim w Bukareszcie oraz Nuh pojawiły się nowe miejsca pracy, co zdecydowanie przyczyni się do rozwoju obu miast.

więcej »

Konkursowe wyzwania

 Już po raz piąty Polska Izba Opakowań organizuje konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące tematyki opakowaniowej.

więcej »

Precyzyjne cięcie

Bezpieczny nóż Food Safety Cutter firmy Jusky z ruchomą osłoną ostrza i trójstronnym suwakiem jest doskonałym rozwiązaniem dla osób oburęcznych. Osłona blokuje ostrze po skończonej pracy, a dodatkowa wypustka ułatwia cięcie taśm.

więcej »

Zrównoważony program

The Label Industry Global Awards to plebiscyt, którego pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku. W nim nagrodzone są firmy z branży etykiet, które wprowadziły innowacyjny produkt lub program w danym roku.

 

więcej »

Serwis maszyn postpress

Spółka MM Druk Serwis konsekwentnie wdraża strategię rozwoju na 2018 rok. Jednym z jej założeń jest wprowadzenie rozwiązania, które zagwarantuje drukarni osiem godzin pracy serwisanta maszyn postpress.

więcej »

Laminatory stołowe

Mająca 25-letnie doświadczenie firma Teba, zajmująca się dystrybucją różnego rodzaju urządzeń związanych z przemysłem poligraficznym, wprowadziła na krajowy rynek wiele pionierskich rozwiązań, które są adaptowane do nowych, niestandardowych potrzeb przedsiębiorstw.

więcej »

Komentarz miesiąca

Od kuli bilardowej do grzyba...

John Hyatt w 1869 roku opatentował łatwy do formowania materiał o nazwie celuloid, mogący służyć jako substytut kości słoniowej do wyrobu kul bilardowych. Okazał się on być bardzo wszechstronny. I tak powstały tworzywa sztuczne!

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty