News

Solidne skrzyniopalety na odpady poprodukcyjne. Niezawodny model Craemer CB3

Skrzyniopalety Craemer CB3 to połączenie palety i skrzyni z tworzywa sztucznego nadającego się do kontaktu z żywnością. Są higieniczne i trwałe nawet przy intensywnym użytkowaniu. Po udanych testach zdecydowała się na nie duża polsko-niemiecka firma z branży przetwórstwa mięsa.

 

więcej »

Wspólnie na rzecz gospodarki cyrkularnej. Polpharma w programie RafCycle

Polpharma, największy producent na polskim rynku farmaceutycznym, wspiera cyrkularność, dzięki programowi recyklingu odpadów etykietowych RafCycle firmy UPM Raflatac. Polpharma, jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce, dołączyła do RafCycle w marcu 2022 roku i od tamtego czasu przekazała do recyklingu papierowe odpady etykietowe o łącznej liczbie odpowiadającej 233 drzewom, zachowanym do innych zastosowań. Tym samym uniknięto emisji 3,9 ton CO2e, które powstałyby, gdyby odpad ten trafił do spalarni.

więcej »

Powołanie Roberta Welforda. Xeikon z nowym prezesem działu cyfrowego

Flint Group ogłosił powołanie Roberta Welforda na stanowisko prezesa Xeikon, działu cyfrowego. Przechodząc z obecnego stanowiska wiceprezesa ds. badań i rozwoju ma już ugruntowane plany na przywództwo w firmie.

 

więcej »

Premiera na Hunkeler Innovationdays. Europejski debiut Scodix Ultra 6000

System cyfrowego uszlachetniania druku Scodix Ultra 6000 zadebiutuje w Europie na targach Hunkeler Innovationdays. Model Ultra 6000 z technologią Smart High Definition (SHD) łączy ekonomiczność, troskę o zrównoważony rozwój i wydajność oferując drukarniom i wydawnictwom uszlachetnianie na wyższym poziomie.

więcej »

Bezpieczna przyszłość Polar Mohr. Heidelberg podtrzymuje partnerstwo handlowe

Firma Polar Mohr, której produkty firma Heidelberg Polska sprzedaje od samego początku, w trakcie ostatnich miesięcy była objęta programem restrukturyzacji. Program zakończył się właśnie sukcesem, a okres restrukturyzacji dobiegł końca. Firma została przejęta przez Sol Capital, co oznacza, że wieloletni partner firmy Heidelberg w zakresie systemów do cięcia i sztancowania etykiet ma ponownie zapewnioną bezpieczną przyszłość.

 

więcej »

Weilburger Graphics. Nowa aplikacja serwisowa

Z początkiem roku 2023 Weilburger Graphics, globalny producent lakierów, farb i klejów dla przemysłu poligraficznego, zmienił dotychczasowy system numeracji produktów. Specjalnie opracowana, inteligentna aplikacja serwisowa, która jest dostępna bezpłatnie, ma ułatwić klientom proces zmian.

więcej »

IV edycja Targów PCI Days. 21-22 czerwca 2023 w Expo XXI

Są takie wydarzenia, na które warto czekać cały rok. Możliwość spotkania z ludźmi z branży, wymiana doświadczeń, wiedza merytoryczna, nowe kontakty biznesowe to główna wartość, jaką prezentuje coroczne święto łączące tylko z pozoru odległe światy - branżę kosmetyczną z farmaceutyczną.

więcej »

Nowa fabryka Progroup. Nawet 200 000 ton tektury falistej

Z początkiem roku rozpoczęła swoją działalność nowa fabryka formatów tektury falistej PW14 należąca do Progroup. Z jej linii produkcyjnej rocznie będzie mogło schodzić do 200 000 ton tektury falistej. Uruchamiając nowy zakład produkcyjny w polskim Strykowie, Progroup ponownie wyznacza nowe trendy w zakresie produktywności i zrównoważonego rozwoju.

więcej »

Najcieńsze etykiety elastyczne na rynku. CCL Label zaskakuje

CCL Label ogłosiło nowość w zakresie etykiet elastycznych, które zostały opracowane przez ekspertów z  austriackiego oddziału firmy CCL Voelkermarkt. Jest to najcieńsza, obecnie dostępna na rynku, etykieta elastyczna o grubości 30 mikronów, która została zaprojektowana specjalnie na najbardziej popularne na rynku 1-litrowe butelki PET na wodę mineralną.

więcej »

Zwycięzcy WorldStar 2023. Silna polska reprezentacja

Światowa Organizacja Opakowań (WPO) ogłosiła 228 zwycięzców konkursu WorldStar 2023. Pod względem ilości zgłoszeń była to rekordowa edycja konkursu - zarejestrowano do niej 488 zgłoszeń z 41 krajów. Wśrod nagrodzonych znalazło się 5 projektów z Polski.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty