Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

News

UPM Raflatac i Orthex. Razem dla oceanów

Firmy UPM Raflatac i Orthex połączyły siły, aby oferować produkty gospodarstwa domowego i etykiety do nich wykonane z przetworzonego plastiku, który dzięki temu nie trafi jako odpad morski. Obie firmy są częścią łańcuchów wartości, które zbierają odpady z tworzyw sztucznych i przekształcają je z powrotem w surowce.

 

 

więcej »

Webinar Esko. Innowacje w oprogramowaniu Esko Release 22.11

Esko wprowadza innowacje w oprogramowaniu Esko Release 22.11 by ułatwić digitalizację, automatyzację i łączenie procesów. Celem zmian jest identyfikacja strat, ograniczenie ryzyka i optymalizacja możliwości.

więcej »

Innowacja od tesa. Taśma samoprzylepna z przetworzonego tworzywa PET

Nowa taśma tesa 60412 to uniwersalna taśma pakowa, która jest bardziej przyjazna środowisku, dzięki wysokiej zawartości elementów pochodzących z recyklingu. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością i doskonale nadaje się do lekkich i średnich opakowań o masie do 30 kg.

więcej »

Tradycja i innowacja. Vetropack Nemšová świętuje 120-lecie

Vetropack Nemšová, słowacka spółka należąca do Grupy Vetropack, świętuje jesienią tego roku podwójną rocznicę. Zakład produkcyjny w Nemšovej został założony 120 lat temu, a od 20 lat jest częścią Grupy Vetropack. Rok jubileuszowy to także kamień milowy w trwającej modernizacji zakładu.

więcej »

Folia facestock od Innovia Films. No-label look

Innovia Films wprowadza na rynek Rayoface CSA46, przezroczystą, jednostronnie powlekaną folię BOPP o wysokim połysku, idealną do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów oraz artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej.

 

więcej »

Nowe pojemności napojów roślinnych Sante. Wspólnie na rzecz zrównoważonych rozwiązań

Firma Sante wprowadziła napoje roślinne z serii Lovege w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml, obok wcześniej dostępnych 1000 ml. To ważny krok w kierunku tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla konsumentów.

więcej »

30-lecie firmy Acti Pack. Inauguracja nowej lokalizacji w Saint-Etienne

W dniu 23 września wszyscy pracownicy firmy Acti Pack wraz z małżonkami, a także wieloletni dostawcy i partnerzy biznesowi spotkali się, aby wspólnie uczcić inaugurację nowej lokalizacji w Saint-Etienne.

więcej »

Współpraca DS Smith i Krones. Ekologiczna alternatywa w wielopakach

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek przyjaznej środowisku alternatywy dla folii termokurczliwej ECO Carrier.

więcej »

Wysokowydajna folia BOPP do etykiet samoprzylepnych. Rayoface JB od Innovia

Innovia Films opracowała wysokowydajną, błyszczącą białą folię BOPP, Rayoface JB (JB47). Innowacyjna folia o grubości 47 mikronów, przeznaczona do produkcji etykiet samoprzylepnych, łączy w sobie zalety folii kawitowanych i stałych.

 

więcej »

Nowa strategia Stora Enso. Papiernie w Nymölla i Maxau sprzedane

Stora Enso chce w najbliższym czasie sprzedać cztery z pięciu zakładów produkcyjnych. Firma przyjęła nową strategię.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty