Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Innowacja od tesa. Taśma samoprzylepna z przetworzonego tworzywa PET

© tesa

Nowa taśma tesa 60412 to uniwersalna taśma pakowa, która jest bardziej przyjazna środowisku, dzięki wysokiej zawartości elementów pochodzących z recyklingu. Produkt charakteryzuje się dużą wydajnością i doskonale nadaje się do lekkich i średnich opakowań o masie do 30 kg. Innowacyjna taśma gwarantuje bardzo dobrą przyczepność dzięki solidnemu, odpornemu na zużycie nośnikowi.

 

tesa, międzynarodowy producent innowacyjnych produktów samoprzylepnych i rozwiązań systemowych, wprowadza na rynek nową taśmę pakową. tesa 60412 posiada akrylowy system klejący na bazie wody, a 70% wkładki PET pochodzi z recyklingu poużytkowego (PCR). Firma rozszerza tym samym swoje portfolio produktów w zakresie wysokowydajnych taśm pakowych, które są wykonane z materiałów z recyklingu i surowców pochodzenia biologicznego. Dla wielu branż, takich jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, czy sektor logistyczny, tesa 60412 stanowi idealną alternatywę dla konwencjonalnych taśm pakowych z polichlorku winylu.


© tesa

Mocna, cicha i odporna na zużycie

Dzięki podwyższonej odporności na zrywanie, taśma tesa 60412 jest porównywalna z taśmami z PVC lub z dwuosiowo orientowanego polipropylenu (BOPP). Nadaje się zarówno do ręcznych, jak i automatycznych dozowników i jest w dużej mierze bezgłośna podczas użytkowania. Posiada certyfikat INGEDE Method 12 i może być przetwarzana razem z opakowaniem, bez uszczerbku dla procesu recyklingu kartonu.

  

Wsparcie tesa w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju

Zrównoważony rozwój ma duże znaczenie dla firm. Podczas pakowania lub wysyłania towarów ważne jest, aby korzystać z rozwiązań proekologicznych oraz wspierających gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tym zakresie tesa wspiera swoich klientów, dostarczając innowacyjne produkty do pakowania. Proces produkcji taśmy tesa 60412 odbywa się bez udziału rozpuszczalników. Dodatkowo zużyte produkty PET, w tym butelki, są

© tesa

poddawane recyklingowi i wykorzystywane jako surowiec do produkcji nośnika.

Według Andreasa Walkembacha, kierownika działu Industrial Trade & Converting Europe w tesa: „Opracowywanie produktów, które wspierają zrównoważony rozwój, jest dla firmy celem strategicznym. Dlatego nowa taśma pakowa tesa 60412 została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć wpływ na środowisko, a jednocześnie gwarantować wysoką wydajność. Wybierając bardziej zrównoważoną taśmę pakową, nasi klienci mogą być o krok bliżej realizacji swoich celów środowiskowych. W tesa jesteśmy dumni, że możemy ich wspierać w tej podróży”.

Nowa taśma tesa 60412 jest już dostępna u profesjonalnych sprzedawców detalicznych w wersji przezroczystej lub, na życzenie, w wersji brązowej i białej. Więcej informacji na temat tesa oraz produktów firmy  na www.tesa.com

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty