Najcieńsze etykiety elastyczne na rynku. CCL Label zaskakuje

© CCL Label

CCL Label ogłosiło nowość w zakresie etykiet elastycznych, które zostały opracowane przez ekspertów z  austriackiego oddziału firmy CCL Voelkermarkt. Jest to najcieńsza, obecnie dostępna na rynku, etykieta elastyczna o grubości 30 mikronów, która została zaprojektowana specjalnie na najbardziej popularne na rynku 1-litrowe butelki PET na wodę mineralną.

Opracowany przez CCL Label materiał jest znacznie
cieńszy niż "standardowe" 45 mikronowe rozwiązania dostępne do tej pory na rynku. Przekłada się to na wydajność po stronie materiałowej, a tym samym pomaga zmniejszyć ślad węglowy produktu. „Obliczyliśmy, że producenci napojów mogą zaoszczędzić do 32 ton tworzywa sztucznego na 100 milionów etykiet. Tyle, co w przybliżeniu waży ponad 5 dorosłych słoni afrykańskich.” mówi Thorsten Umek, Product Manager w CCL Voelkermarkt.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty