”Nie wahamy się i pomagamy”

 

Koszaliński producent kosmetyków, opakowań oraz środków czystości nieustannie wspiera lokalne placówki ochrony zdrowia, doceniając heroiczną walkę personelu medycznego w walce z koronawirusem. Firma dostarczyła już kilkanaście tysięcy litrów kosmetyków, w tym płynów do dezynfekcji, mydeł do rąk, żeli pod prysznic oraz maseł do ciała. Ostatnią pomoc od MPS otrzymał Szpital Wojewódzki w Koszalinie oraz Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc. Firma wspiera także Hospicjum im. Św. M. M. Kolbego, Polski Czerwony Krzyż oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, którego wolontariusze opiekują się seniorami i osobami przebywającymi na kwarantannie. Według specjalistów, najlepsza ochrona to częste mycie rąk ciepłą wodą z mydłem. Dlatego oprócz dostarczanych mydeł, do skutecznej higieny przeznaczone są również żele pod prysznic firmy MPS, które regenerują i pielęgnują dłonie. Pracownicy placówek szpitalnych podkreślają przede wszystkim znaczenie mocno nawilżającego i odżywiającego masła do ciała, które ratuje skórę przed nadmiernym wysuszeniem płynami dezynfekcyjnymi.

„Masła do ciała, które otrzymaliśmy od firmy MPS, to dla nas ogromna pomoc. Konieczność częstego dezynfekowania dłoni powoduje, że u naszych pracowników występują podrażnienia, wysusza się im skóra, czasem boleśnie pęka” – mówi Robert Szank, dyrektor Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. „Sam mam na biurku ten produkt i muszę przyznać, że działa rewelacyjnie” – dodaje.

Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce spada, chociaż przykład Śląska pokazuje, że sytuacja szybko może się odwrócić i niczego nie można być pewnym. Dlatego MPS deklaruje dalszą pomoc w dowodzie wdzięczności i odpowiedzi na bieżące potrzeby, rozumiejąc społeczną odpowiedzialność biznesu. „Codziennie słyszymy o heroicznej walce pielęgniarek, lekarzy, ratowników. Widzimy zdjęcia ich twarzy z odciśniętymi śladami przyłbic i innych środków ochrony. Ich poświęcenie jest naprawdę przejmujące”– nie kryje Tomasz Tołwiński, wiceprezes MPS International. ”Nie wahamy się i pomagamy. Nie czekamy na prośby o pomoc, tylko sami dzwonimy i pytamy, jak placówki sobie radzą i czy możemy je jakoś wesprzeć.”

Do akcji pomocy włączyły się także firmy transportowe DB Schenker oraz Raben, współpracujące z firmą w zakresie transportu i logistyki, które pomogły przewieźć palety z kosmetykami.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Lockdown…

 

Pisząc editorial do ostatniego wydania PACKAGING POLSKA, świat był „normalny” as usual. Wszyscy przygotowywali się do targów LogiMat w Stuttgarcie, Packaging Innovations w Warszawie czy interpack i drupa w Düsseldorfie. Kilka dni później nastąpiły reakcje na restrykcje rządów wielu państw w Europie. LogiMat odwołany, interpack przełożony, drupa przełożona, a niezliczone wydarzenia musiały podporządkować się oficjalnym zakazom.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty