Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Nowe pojemności napojów roślinnych Sante. Wspólnie na rzecz zrównoważonych rozwiązań

© Sante

Firma Sante wprowadziła napoje roślinne z serii Lovege w opakowaniach Tetra Pak o pojemności 330 ml, obok wcześniej dostępnych 1000 ml. To ważny krok w kierunku tworzenia zrównoważonych rozwiązań dla konsumentów. Opakowanie wyprodukowanie jest w większości z surowców roślinnych i nadaje się do recyklingu.

Trendy prośrodowiskowe, a także dopasowanie wielkości produktu do oczekiwań konsumentów, przyczyniły się do wprowadzenia dobrze znanego produktu Lovege marki Sante w mniejszej, poręcznej pojemności 330 ml. Teraz w zależności od indywidualnych potrzeb klienci będą mogli dostosować wielkość zakupionego opakowania do swoich potrzeb wybierając pomiędzy pojemnościami 1000 ml i 330 ml, co przyczyni się do zapobiegania marnowaniu żywności. Mniejsze opakowanie sprawdzi się przy jednorazowym użyciu, a także w formie on-the-go. Opakowanie Tetra Prisma Aseptic 330 Square z nakrętką DreamCap 26 w 76% powstaje z surowców roślinnych. Zamknięcie wyprodukowane jest z polimerów z trzciny cukrowej. Dzięki zastosowaniu tych materiałów produkt zostawia o 21% niższy ślad węglowy, co potwierdza certyfikat Carbon Trust. Obie firmy podkreślają łączące je zaangażowanie we wdrażaniu innowacyjnych i prośrodowiskowych rozwiązań. Zarówno Sante jak i Tetra Pak dążą do wprowadzania i użytkowania opakowań, które mają jak najmniejszy wpływ na środowisko i wpisują się w gospodarkę obiegu zamkniętego. Możliwość pełnego przetwarzania, wykorzystanie surowców biodegradowalnych lub nadających się do ponownego przetworzenia, a także obniżanie śladu węglowego opakowania to wspólny mianownik definiujący ich współpracę.

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty