The Innovation Alliance: powrót w 2021 roku

W dniach 4-7 maja 2021 roku odbędą się The Innovation Alliance - równoczesne targi Plast, Ipack-Ima, Meat-Tech, Print4All i Intralogistica Italia. W odpowiedzi na dobre wyniki odnotowane przez zeszłoroczną debiutancką edycję targów (150.110 uczestników z różnych sektorów przemysłu wytwórczego, w tym 27% obcokrajowców) ogłoszono datę kolejnej mediolańskiej edycji imprezy. Plany są ambitne: 5 wystaw w 17 pawilonach, praktycznie cała powierzchnia wystawiennicza targów Fiera Milano ma służyć prezentacji idealnego łańcucha przemysłowego. Jest to formuła opracowana dla profesjonalnego gościa, który będzie w stanie jednocześnie oceniać technologie, które mogą być stosowane w różnych kontekstach. „Formuła Innovation Alliance okazała się udanym podejściem, które może być inspiracją dla innych wydarzeń. Połączenie pięciu dużych wydarzeń zwiększa międzynarodową atrakcyjność imprezy i wspiera konkurencyjność na globalnym rynku”, podkreśla Fabrizio Curci, prezes Fiera Milano.

Na targach zaprezentowane zostaną najlepsze maszyny dla przemysłu produkcyjnego i różne obszary zastosowań, od inżynierii gumy i tworzyw sztucznych po technologie przetwórstwa spożywczego, od opakowań spożywczych i nieżywnościowych po niestandardowe drukowanie graficzne, a także obsługa i magazynowanie produktów. Inteligentna produkcja, zaawansowana automatyzacja, robotyka, sztuczna inteligencja czy przemysł 4.0 dosłownie przekształcają przemysł, wymagając wdrożenia innowacyjnych systemów i procesów, a także specjalnych szkoleń w celu rozwinięcia kompetencji zawodowych. W kontekście tych wielkich zmian interakcja między podobnymi sektorami staje się wartością dodaną, co mają pokazać zintegrowane targi w Mediolanie.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty