Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Tradycja i innowacja. Vetropack Nemšová świętuje 120-lecie

© Vetropack

Vetropack Nemšová, słowacka spółka należąca do Grupy Vetropack, świętuje jesienią tego roku podwójną rocznicę. Zakład produkcyjny w Nemšovej został założony 120 lat temu, a od 20 lat jest częścią Grupy Vetropack. Rok jubileuszowy to także kamień milowy w trwającej modernizacji zakładu.

 

Hutę w Nemšovej założył w 1902 roku baron Anton Dreher i od tej pory jest ona jednym z najprężniej działających zakładów produkcji opakowań szklanych w Europie. Obecnie zakład zatrudnia około 425 pracowników, z czego większość pracuje bezpośrednio przy produkcji szkła. W 2002 roku huta w Nemšovej stała się częścią międzynarodowej Grupy Vetropack, co było przełomowym momentem w historii działania zakładu. Boris Sluka, dyrektor  zarządzający Business Unit Czechy i Słowacja podkreśla, że połączenie z Grupą Vetropack otworzyło przed firmą zupełnie nowe możliwości rozwoju. Regularne inwestycje w sprzęt umożliwiły unowocześnienie procesów produkcyjnych i znaczny wzrost w ciągu ostatnich dwóch dekad.

 

Lider produkcji

Vetropack Nemšová jest niekwestionowanym liderem na rynku krajowym, a większość produktów wytwarzana jest na eksport. W roku 2021 zakład wyprodukował i przetworzył około 196 000 ton szkła za pomocą dwóch wielkich pieców i łącznie siedmiu linii. W sumie Nemšová wygenerowała sprzedaż netto w wysokości 63,6 miliona franków szwajcarskich (CHF) w 2021 roku. Do klientów należą ważne marki, takie jak browar Carlsberg, dla którego huta produkuje niebieskie butelki piwa pszenicznego Kronenbourg 1664 Blanc.

 

Najnowocześniejsza linia recyklingu
Vetropack zainwestował w tym roku w rozbudowę linii do recyklingu zużytego szkła w hucie w Nemšovej. Istniejąca do tej pory linia do recyklingu tłuczonego szkła z 2008 roku została przebudowana, dzięki czemu zakład jest obecnie jedynym przetwórcą, który spełnia obecne i przyszłe regulacje prawne na Słowacji w zakresie recyklingu zużytego szkła. Konwersja zwiększyła wydajność linii recyklingu o 50 procent i może teraz przetwarzać około 140 000 ton zużytego szkła rocznie. Jednocześnie ma to pozytywny wpływ na stan środowiska. Zwiększone wykorzystanie szkła z recyklingu może zaoszczędzić 4100 ton surowców i zmniejszyć emisję CO2 o 550 ton. Boris Sluka podkreśla, że projekty łączące innowacyjność technologiczną i ekologię wskazują drogę do przyszłości i są kolejnym ważnym rozdziałem w historii firmy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty