Wspólnie na rzecz gospodarki cyrkularnej. Polpharma w programie RafCycle

© UPM Raflatac

Polpharma, największy producent na polskim rynku farmaceutycznym, wspiera cyrkularność, dzięki programowi recyklingu odpadów etykietowych RafCycle firmy UPM Raflatac. Polpharma, jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce, dołączyła do RafCycle w marcu 2022 roku i od tamtego czasu przekazała do recyklingu papierowe odpady etykietowe o łącznej liczbie odpowiadającej 233 drzewom, zachowanym do innych zastosowań. Tym samym uniknięto emisji 3,9 ton CO2e, które powstałyby, gdyby odpad ten trafił do spalarni.

 

Zrównoważony rozwój oraz bezpieczeństwo produktu odgrywają kluczową rolę dla obu wiodących w branży firm, UPM Raflatac i Polpharma. „Przystąpienie do programu RafCycle daje Polpharmie możliwość ograniczenia zużycia zasobów naturalnych poprzez przekształcenie odpadów etykietowych w nowe produkty. Recykling odpadów z etykiet pozwala uniknąć emisji CO2e, które powstałyby, gdyby odpady te trafiły do spalarni. Dlatego właśnie warto zamknąć obieg z RafCycle”, mówi Patryk Topolnicki, Kierownik ds. Rozwiązań Opakowaniowych, UPM Raflatac. „Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość rynku farmaceutycznego bez paliw kopalnych”, dodaje Topolnicki. Przyszłość opakowań to gospodarka cyrkularna, w której zrównoważone etykiety mają do odegrania ważną rolę. RafCycle umożliwia firmom dołączenie do obiegu zamkniętego i redukcję śladu węglowego. „Gospodarka cyrkulacyjna to wyzwanie, ale też szansa dla każdej firmy. Przystąpienie do Programu  RafCycle, daje Polpharmie możliwość ograniczenia zużycia zasobów naturalnych i obciążenia lasów . Przy naszej ogromnej skali produkcji, jako największej firmy farmaceutycznej w Polsce, wdrożenie tego typu rozwiązań przekłada się na istotny efekt środowiskowy”, wyjaśnia Grażyna Kaczyńska, Kierowniczka Zespołu Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska, Polpharma”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty