Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Współpraca DS Smith i Krones. Ekologiczna alternatywa w wielopakach

ECO Carrier - alternatywa dla folii termokurczliwej. 

© DS Smith

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek przyjaznej środowisku alternatywy dla folii termokurczliwej ECO Carrier. Po raz pierwszy rozwiązanie zostało pokazane na tegorocznych targach drinktec w Monachium. 

Firmy dążą do wdrożenia na rynek ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET. Rozwiązanie przeznaczone jest do zautomatyzowanego systemu pakowania opracowanego przez firmę Krones dla linii LitePac Top. System, który jest ekoalternatywą dla tworzywa sztucznego, wykorzystuje klipsy z tektury falistej, aby utrzymać butelki PET razem. Jest szczególnie efektywny przy butelkach od 1 L do 1,5 L w multipackach 2x2 lub 3x2. 

 

Dobra współpraca 

Marc Chiron, dyrektor działu sprzedaży, marketingu i innowacji DS Smith wyjaśnił, że dzięki współpracy z Krones firma jest w stanie pomóc klientom zmniejszyć użycie tworzyw sztucznych, podnieść poziom recyklingu i przejść na gospodarkę cyrkularną. Rozwiązanie ECO Carrier umożliwia tę transformację, ponieważ jest łatwe do wdrożenia, w pełni przetwarzalne i oparte na wykorzystaniu surowców odnawialnych. Z kolei Wolfgang Huber, szef działu Zamówień i Montażu, oraz Technologii Pakowania dodał, że współpraca z DS Smith odzwierciedla ambicje obu firm w zakresie zrównoważonego rozwoju i tworzenia rozwiązań odpowiadających na rosnące dążenie konsumentów do prowadzenia przyjaznego dla klimatu i środowiska stylu życia. 

 

Bezproblemowa integracja 

Rozwiązanie Variopac Pro firmy Krones zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemową integrację z linią produkcyjną klienta, aby zapewnić maksymalną wydajność i minimalne zakłócenia. Próby w terenie pokazały, że rozwiązanie ECO Carrier jest w pełni wydajne i kompatybilne z Krones Variopac Pro. ECO Carrier można również w pełni konfigurować tak, aby producenci mogli umieszczać komunikację marketingową na klipsie kartonowym i papierowej owijce. 

 

Korzyści dla zrównoważonego rozwoju 

Korzyści oferowane przez ECO Carrier są większe niż jedynie zmniejszenie ilości tworzywa sztucznego. Nowe rozwiązanie zostało Zaprojektowane przy użyciu innowacyjnego systemu Circular Design Metrics firmy DS Smith ma potencjał, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 71 proc. w porównaniu z folią termokurczliwą, w całości nadaje się do recyklingu, w 100 proc. pochodzi ze źródeł odnawialnych i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty