Struktura na medal

© SIG Combibloc

Combibloc RS to nowa struktura kompozytowa opakowań kartonowych opracowana przez SIG Combibloc, która dodatkowo poprawia stabilność systemu podczas przetwarzania, jednocześnie przyczyniając się do jeszcze lepszej efektywności środowiskowej. W krótkim czasie ten nowy laminat stanie się standardowym elementem wszystkich opakowań combibloc i combifit wykorzystywanych do pakowania płynnych produktów mlecznych i niegazowanych napojów bezalkoholowych za pomocą maszyn napełniających SIG Combibloc.

 

Struktura combibloc RS charakteryzuje się nowym składem, który optymalizuje właściwości kartonowego opakowania. Do produkcji wewnętrznych warstw laminatu wykorzystano inny polimer niż w przypadku standardowej konstrukcji stosowanej do tej pory, co zwiększa wytrzymałość materiału. „Dla klientów stosowanie nowej struktury combibloc RS oznacza dalszą poprawę wytrzymałości naszych systemów opakowaniowych. Mniejsza ilość materiału wymagana do wyprodukowania opakowania redukuje jego wagę całkowitą, co przekłada się na pozytywny wpływ na środowisko. Ponadto, z wykorzystaniem materiału combibloc RS, ślad węglowy każdego z opakowań zostanie zmniejszony maksymalnie o 6 proc. w porównaniu do poprzedniej konstrukcji” – podkreśla Norbert Garitz, kierownik działu technologii produktu w firmie SIG Combibloc. „Oczywiście, sprawdzona jakość i bezpieczeństwo produktów nadal będą zapewnione” – dodaje.

 

Zwiększona tolerancja

Inną korzyścią solidnej konstrukcji nowej struktury kompozytowej dla opakowań SIG Combibloc jest większa tolerancja w ustawieniach urządzenia podczas przetwarzania opakowania, zwłaszcza podczas ultradźwiękowego zgrzewania górnej i dolnej części opakowania. „Najważniejszymi zaletami nowej struktury są ograniczenie liczby przestojów oraz niższy niż kiedykolwiek poziom odpadów poprodukcyjnych” – podkreśla dr Jannis Ochsmann, lider projektów technologicznych w SIG Combibloc.

 

Perfekcyjna optymalizacja

Warstwa zewnętrzna materiału, która jest zadrukowywana, i wewnętrzna, mająca bezpośredni kontakt z produktem, zostały zoptymalizowane już podczas procesu opracowywania obecnego standardu struktury. Charakteryzują się one doskonałymi właściwościami zadruku i wydajnością. „Dla naszej firmy combibloc RS stanowi kolejny kluczowy etap rozwoju, by zapewnić naszym klientom dokładnie takie produkty, jakich potrzebuje rynek, a jednocześnie ekonomiczne” – podsumowuje Norbert Garitz.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Czy wiedzieliście, że...

...większość kupujących wodę toaletową rozpoznaje ją nie po zapachu, ale po opakowaniu?

... również zapach opakowania potrafi zainteresować kupującego?

... „poczucie wartości” opakowania odgrywa coraz większą rolę w procesie zakupu?

... trend do emocjonalnego zakupu stanowi wielką szansę dla opakowania?

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty