Jakość jest najważniejsza

„Każda wygrana czy wyróżnienie napędza nas do dalszej pracy, poszukiwania nowych, ciekawych rozwiązań.” – mówi Joanna Stanowicka – Ozga z firmy TAKT, która zwyciężyła w ostatniej edycji konkursu ART OF PACKAGING, dzięki opakowaniu WAJDA. O polskiej branży opakowaniowej i szansach, jakie daje konkurs ART OF PACKAGING opowiada Czytelnikom magazynu PACKAGING POLSKA.

 

Packaging Polska: Czy uważają Państwo, że Konkurs ART OF PACKAGING jest potrzebny na polskim rynku opakowaniowym?

Joanna Stanowicka-Ozga: Oczywiście że tak. Aktualnie, atrakcyjne i funkcjonalne opakowanie stało się kluczowym elementem w promowaniu produktów. To nieodzowna część każdej strategii marketingowej produktu i wizji marki, ponieważ pakowanie jest integralną częścią produktu. Myśląc o produkcie, mówimy także o jego opakowaniu. Obserwując aktualne tendencje na rynku, widzimy że opakowanie stało się „przedłużeniem życia” produktu  w świadomości klienta czy na półce. Konkurs ART OF PACKAGING, w którym dwukrotnie wzięliśmy udział kończący się sukcesami, jest doskonałą odpowiedzią na potrzeby rynku.

 

PP: Co skłoniło Państwa do wzięcia udziału w Konkursie ART OF PACKAGING?

J.S.-O. TAKT jest nowoczesną, prężnie rozwijającą się drukarnią opakowań. Produkujemy opakowania z tektury litej, kaszerowane okleiną, stąd konkurs ART OF PACKAGING jest dla nas doskonałym miejscem na pokazanie naszych prac jak również nawiązanie nowych kontaktów. Posiadamy własny dział projektowy, który tworzy młody i dynamicznie rozwijający się zespół. To wszystko sprawdza się do tego, że tworzymy ogrom bardzo ciekawych opakowań.

 

Jak oceniają Państwo poziom prac zgłoszonych do tegorocznej edycji Konkursu ART OF PACKAGING?

J.S.-O. Wnikliwie obserwujemy poziom zgłaszanych prac do konkursu i czerpiemy z tego wiedzę, która może być przydatna w naszych produkcjach. Widzimy, że poziom z roku na rok jest wyższy, wzrasta również ilość zgłaszanych prac, a tym samym konkurencja w konkursie. Opakowanie które zgłosiliśmy do konkursu i które zwyciężyło wśród Profesjonalistów oraz w kategorii Opakowań Premium – WAJDA, doskonale obrazuje ten poziom.

 

Czy zgłaszane w Konkursie ART OF PACKAGING prace odzwierciedlają poziom i tendencje przemysłu opakowaniowego w Polsce?

J.S.-O. Zgłaszane w konkursie prace nie tylko odzwierciedlają tendencję przemysłu opakowaniowego w Polsce, ale również obrazują tempo tego rozwoju, które w ostatnich latach jest duże.

 

Czy możecie Państwo zdradzić, na co w szczególności zwracają Państwo uwagę tworząc opakowanie?

J.S.-O. Wielokrotnie przytaczam i wręcz powtarzam się w tym zakresie, iż dla nas kluczowa jest jakość wytwarzanych opakowań. Do tego dokładamy ciekawe rozwiązania projektowe oraz łączymy to z odpowiednio dobranymi surowcami i uszlachetnieniami. W efekcie tego powstają u nas perły wśród opakowań. Jesteśmy z tego bardzo dumni, a dodatkowo każda wygrana czy wyróżnienie napędza nas do dalszej pracy, poszukiwania nowych, ciekawych rozwiązań.

 

Jako profesjonaliści jak oceniacie możliwości, które daje debiutantom uczestnictwo w Konkursie ART OF PACKAGING?

J.S.-O. Konkurs daje możliwość pokazania się na rynku, przedstawienia swoich pomysłów, a tym samym zaistnienia w branży opakowaniowej. To również dobra okazja do pokazania swojego potencjału profesjonalistom, co może zaowocować współpracą, na co, jak sądzę, debiutanci liczą zgłaszając swoje prace do konkursu.

 

Czy macie Państwo jakieś propozycje lub sugestie odnośnie przyszłych edycji Konkursu ART OF PACKAGING?

J.S.-O. Konkurs ART OF PACKAGING jest zawsze świetnie zorganizowany. To idealne miejsce by pokazać swoje produkty światu, dlatego nic dodać, nic ująć. Polecamy!

 

 

 

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty