PLASTPOL zawsze na europejskim poziomie

Nie ma ważniejszego wydarzenia dla polskiej branży przetwórstwa tworzyw sztucznych niż targi PLASTPOL w Kielcach. Wystawa to równocześnie najbardziej międzynarodowe targi w Polsce, gromadzące ponad 50 procent wystawców zagranicznych. W 2019 roku Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy odbędą się 28-31 maja. O tym, jak zapowiada się kolejna 23. edycja rozmawiamy z menagerem projektu - Agnieszką Dąbrowską.
 
Packaging Polska: Współtworzy Pani targi od ponad 20 lat, teraz objęła Pani funkcję menagera projektu. Jaki jest plan na PLASTPOL? 
Agnieszka Dąbrowska:Współorganizując targi przez ostatnie 20 lat wiem i rozumiem, że ich najważniejszym celem zarówno dla Targów Kielce jak i dla wystawców oraz zwiedzających je profesjonalistów jest kreowanie i realizacja dobrego biznesu. Myślę, że właściwym kierunkiem dla targów PLASTPOL jest uatrakcyjnienie wydarzeń, które dotychczas wpisywały się w tematykę wystawy. Mogę natomiast uspokoić zainteresowanych, że rewolucji nie będzie. Zamierzam dalej tworzyć targi na europejskim poziomie, ukierunkowane na wspólny rozwój dedykowany dla całej branży tworzyw sztucznych. 
Kamil Perz, z którym przygotowywaliśmy od początku PLASTPOL, wciąż będzie wspierał wydarzenie swoim doświadczeniem i wiedzą, jednak już jako Dyrektor Wydziału Targowego w Targach Kielce, bo taką funkcję pełni od kilku miesięcy. 
 
PP: Czy podczas kolejnej, 23. edycji pojawią się nowości?
AD: Odbyłam kilka spotkań z instytucjami współpracującymi przy organizacji  targów PLASTPOL. Niebawem zostanie podpisany list intencyjny dotyczący wspólnych działaniach, jednak za wcześnie jeszcze na szczegóły. Jestem otwarta na wprowadzenie do programu targów nowych wydarzeń i na zmianę formuł dotyczących merytorycznej strony wystawy, tak by służyły wystawcom. Ciekawym tematem są, na przykład tworzywa, biodegradowanlne i biokompostowalne, jako alternatywa dla typowego recyklingu. W tym eko-kierunku też będziemy podążać.  
 
PP: Jak, na kilka miesięcy przed 23. wystawą przetwórstwa tworzyw sztucznych w Kielcach, wyglądają przygotowania?
AD: W 2019 roku odbywa się kolejna edycja targów K Messe Dusseldorf, największe wydarzenie branży w Europie. Wiele firm zamierza brać w nich udział,  jednak mimo tego PLASTPOL jest wciąż stałym punktem w kalendarzu działań promocyjno-marketingowych. Dlatego już teraz wiemy, że nie zabraknie liderów branży z kraju i zagranicy, firm liczących się w Europie. Zapraszamy do współpracy także nowych producentów, bo PLASTPOL to doskonałe miejsce, by zadebiutować wśród najlepszych.       
PP: Dziękuję za rozmowę.
 

Komentarz miesiąca

Opakowanie kartonowe w centrum zainteresowania świata

W ostatnich latach obserwujemy trend związany z większym zużyciem kartonu w produkcji opakowań. Ma być nie tylko pięknie, ale i ekologicznie! Luksusowo i elegancko! To właśnie w tym obszarze zabłysnąć chcą marki premium. Karton to nie mikroplastik, ale materiał, który można łatwo poddać recyklingowi.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty