Adres strony:  https://www.packaging-polska.pl/pg/pl/content/biznes_finanse/tworzywa_dla_farmacji_nowy.html

Tworzywa dla farmacji. Nowy rozdział Gerresheimer

Gerresheimer zdecydowało się na sprzedaż dwóch istotnych obszarów swojej działalności. Niemiecka grupa zawartła umowy z funduszami zarządzanymi przez Apax Partners dotyczące przejęcia działalności związanej z opakowaniami leków i rozwiązaniami wspierającymi ich bezpieczne wydawanie. Łączna wartość transakcji wyniosła około 1,5 mld euro.

 

Przedmiotem transakcji są dwa uzupełniające się obszary działalności Gerresheimer. Centor dostarcza systemy opakowaniowe do leków na receptę przede wszystkim na rynku amerykańskim. Natomiast Primary Packaging Plastics projektuje i produkuje opakowania z tworzyw sztucznych dla farmacji.

Bezpiecznie i pod kontrolą

Centor wnosi do transakcji doświadczenie w systemach dozowania i wydawania leków na receptę. To kategoria, w której projekt opakowania musi łączyć wygodę użytkownika z ochroną zawartości i czytelnym przekazywaniem informacji - od oznaczeń na etykiecie po konstrukcję zamknięcia. Z kolei globalny biznes Primary Packaging Plastics rozwija rozwiązania dla producentów leków, dla których istotne pozostają właściwości barierowe i stabilność dostaw w skali międzynarodowej. Z perspektywy Gerresheimer transakcja oznacza większe skoncentrowanie działalności na innych obszarach healthcare, w tym na rozwiązaniach dla leków iniekcyjnych. systemach podawania leków i urządzeniach medycznych. Rynek zyskuje więc dwa wyraźniej zdefiniowane kierunki - samodzielny biznes opakowań pierwotnych z tworzyw i systemów wydawania leków, z drugiej - grupę skupiającą się na bardziej wyspecjalizowanych rozwiązaniach dla nowoczesnych terapii.

 

© Photogenica

następny » « wróć