Zapomnij o wszystkim i zanurz się w świecie rozrywki online - Ice Casino

Kalendarium

21-23.06.2023 · PCI Days, Warszawa

27-28.06.2023 · Kongres LogInPack, Kielce

11-14.09.2023 · LABELEXPO, Bruksela

20-21.09.2023 · Packaging Innovations, Kraków

27-29.09.2023 · TAROPAK, Poznań

Aktualności

Przygotowania do produkcji. Vetropack uruchamia piece

Po półtorarocznym okresie budowy producent szkła Vetropack rozpoczął proces rozgrzewania dwóch pieców do topienia w nowym zakładzie Boffalora sopra Ticino we Włoszech. Piece będą stopniowo doprowadzane do właściwej temperatury, napełniane i przygotowywane do rozpoczęcia produkcji. Oficjalna inauguracja nastąpi w październiku tego roku, a nowa fabryka Vetropack będzie produkowała do 70 procent więcej szkła niż poprzedni zakład.

więcej

Droga do sukcesu. Kolejna maszyna inkjetowa Xeikon w Comex

Branża poligraficzna jest niezwykle dynamiczna. Nowe rozwiązania technologiczne i materiałowe pozwalają produkować coraz lepsze i coraz bardziej zróżnicowane produkty. Jedni wolą korzystać z przetartych już ścieżek tradycyjnych technologii, inni wypatrują na poligraficznym horyzoncie nowości, które wprowadzą do ich biznesu nową jakość. Comex był wśród pionierów wdrażających w Polsce druk fleksograficzny, a następnie przecierał szlaki instalując rolowe maszyny offsetowe do druku etykiet.

Satysfakcjonujące podsumowanie działalności

Zakończony w marcu rok obrotowy okazał się dla Heidelberg Polska pasmem niekończących się sukcesów. Zanotowane wzrosty wyników finansowych i spektakularne instalacje w dwóch polskich drukarniach ugruntowują pozycję firmy jako lidera wśród dostawców maszyn poligraficznych. O wynikach firmy, rozwoju i satysfakcji ze zrealizowanych przedsięwzięć opowiada w wywiadzie Prezes Heidelberg Polska Krzysztof Pindral.

Komentarz miesiąca

Fakty i Liczby…

Na początku maja tego roku, po sześciu latach bezkrólewia, ponownie odbędą się targi interpack. W tym czasie Świat nie tylko zmienił się, ale jest już inny. Oprócz koronawirusa, konfliktów, wojen i środowiska, jeden temat jest bardzo aktualny: rosnąca populacja na tej planecie. Indie wyprzedziły już Chiny z ilością 1,4 miliarda obywateli. Oznacza to, że coraz więcej osób potrzebuje żywności, najlepiej w dobrych opakowaniach. Produkcja żywności stanowi tak samo gorący temat dyskusji jak i temat środowiska czy ruchu samochodowego.

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Biznes & Wydarzenia

Prezydent podpisał uchwałę. Dyrektywa SUP w Polsce

W dniu 28 kwietnia 2023 roku prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej, wdrażającą unijną dyrektywę SUP (Single-Used Plastic).

Efekty programu racjonalizacyjnego. Nestle ogranicza SKU

W 2022 roku globalny koncern Nestle rozpoczął program racjonalizacji jednostek magazynowych (SKU) w celu optymalizacji produkcji, poprawy poziomu obsługi klienta i uwolnienia zasobów na bardziej znaczące projekty. W sumie firma zmniejszy liczbę wariantów produktów o jedną piątą. Wyniki firmy za pierwszy kwartał 2023 roku pokazują wyzwania i potencjalne korzyści wynikające z programu.

Multivac Group. Wspólny design korporacyjny

Marki Multivac, Fritsch oraz TVI połączone zostały w jedną wspólną nazwą Multivac Group. Impulsem do stworzenia nowego wizerunku firmy był szybki rozwój podległych jej marek.

Fotogaleria

Partnerzy