Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Aktualności

Strajk w papierniach UPM zakończony

UPM i Związek Zawodowy Pracowników Papiernictwa zatwierdziły ugodę przedstawioną w czwartek 21 kwietnia 2022 roku przez rozjemcę. Strajk w papierniach UPM w Finlandii zostanie natychmiast zakończony, a pracownicy powrócą do pracy.

więcej

Elastyczna produkcja z FANO

Etykieta to wizytówka opakowania. Pełni ona nie tylko rolę informacyjną, ale i reprezentacyjną, często decydując o tym, czy produkt przekona do siebie konsumenta i trafi do jego koszyka zakupowego. Obecne technologie zapewniają producentom opakowań nieskończone możliwości w ich projektowaniu.

Know-how, którego w Polsce nie było

Współpraca polskiej firmy Stamp Systems i brytyjskiej Arden Engraving to ogromna szansa dla rodzimego rynku. Nie ma w Polsce firmy o tak bogatym i rozwiniętym know how jak Arden. Dzięki współpracy firm, Stamp otrzymuje od Ardena wiedzę, doświadczenie i zaawansowaną technologie, co sprawia, że staje się on realnym konkurentem dla największych producentów matryc w Europie i na świecie.

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty

Reklama

Biznes & Wydarzenia

Sprzedaż rosyjskich aktywów

Firma Mondi przedstawiła wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku oraz informacje dotyczące dalszej działalności w Rosji. Jak podkreślił producent, wyniki we wszystkich sektorach działalności były zadowalające, pomimo zmagań związanych z wysokimi kosztami produkcji i niedoborem surowców, a to za sprawą podniesionych cen sprzedaży.

Od rodziny do rodziny

Firma ANL Packaging ma nowych udziałowców. Rodzina Neven, po 64 latach działalności w branży opakowań z tworzyw sztucznych, przekazuje pałeczkę grupie Hubin. Grupa od ponad 40 lat zajmuje się produkcją opakowań z pierwotnych z polimerów dla produktów spożywczych, kosmetycznych, zdrowotnych i przemysłowych.

Akwizycja Atlas Packaging

Firma Smurfit Kappa UK przejęła Atlas Packaging, dostawcę opakowań z tektury falistej o stosunkowo silnej pozycji na rynku brytyjskim. Producent z siedzibą w Barnstaple zajmuje się produkcją opakowań gotowych do wysyłki, opakowań prezentowych i rozwiązań dla branży e-commerce.

Fotogaleria

Partnerzy