Etykiety Ocean Action

Odpady wykorzystywane do produkcji materiałów etykietowych Ocean Action są certyfikowane w ramach programu Zero Plastics Oceans, a końcowy materiał etykietowy w ramach systemu ISCC PLUS.

© UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac jako pierwsza w branży opakowaniowej będzie używać do produkcji materiałów etykietowych surowce pochodzące z recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, które mogą trafić do oceanów, tzw. Ocean Bound Plastics (OBP). Nowe materiały etykietowe pod nazwą Ocean Action powstały dzięki ścisłej współpracy z wieloma partnerami w całym łańcuchu wartości.

OBP to według definicji „porzucone odpady z tworzyw sztucznych” znajdujące się w na obszarach położonych do 50 km w głąb lądu od dróg wodnych, gdzie gospodarka odpadami nie istnieje lub jest nieefektywna, określone przez OBPCert jako „mogące trafić do oceanu”.

Materiały etykietowe Ocean Action są dostępne w postaci powlekanych białych i przezroczystych folii PP z klejami RP37, RF37 i RP74 oraz linerami: PET 23 PCR i glassine. Przeznaczone są do etykietowania szybkozbywalnych dóbr konsumpcyjnych (FMCG), takich jak artykuły gospodarstwa domowego, środki higieny osobistej, żywność i napoje. „Materiały etykietowe Ocean Action to łatwe w użyciu rozwiązanie typu drop-in, stworzone z myślą o zastosowaniach końcowych w branży spożywczej i kosmetycznej - oferują one dokładnie takie same właściwości jak obecnie stosowane etykiety na bazie materiałów kopalnych” - podkreśla Eliisa Laurikainen, Business Development Manager w firmie UPM Raflatac.

Na pierwszym etapie produkcji HHI, malezyjska firma zajmująca się recyklingiem tworzyw sztucznych, zbiera i sortuje odpady z tworzyw sztucznych. Producent posiada certyfikat Ocean Bound Plastics programu Zero Plastic Oceans, który zapewnia odpowiedzialne pozyskiwanie, właściwe gromadzenie i zarządzanie odpadami pochodzącymi z oceanów. Po zebraniu i posortowaniu odpadów z oceanów HHI stosuje recykling chemiczny w celu przetworzenia odpadów na olej do pirolizy. Olej z pirolizy jest następnie wykorzystywany przez firmę Sabic do produkcji wysokiej jakości granulatu. Z granulatu firma Taghleef Industries wytwarza folię, która jest wykorzystywana do produkcji materiałów etykietowych przez firmę UPM Raflatac.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty