Kalendarium

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

15-17.03.2022 · ICE Europe, CCE International, Monachium

26-29.04.2022 · LABELEXPO, Bruksela

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

24-27.05.2022 · Plastpol, Kielce

Butelki z recyklingu

Polska znajduje się wśród 11 krajów europejskich, które przeszły lub przejdą na produkcję napojów Pepsi w butelkach wykonanych w tworzyw sztucznych z recyklingu. Hiszpania i Niemcy wdrożyły już nowe opakowania, natomiast Grecja i Rumunia wprowadzą je przed końcem 2021 roku. Do transformacji opakowaniowej w 2022 roku dołączą Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Irlandia oraz Luksemburg.

© PepsiCo

Firma PepsiCo wprowadza na rynek napoje w butelkach z materiału pochodzącego w 100 procentach z recyklingu. Pierwsze partie napojów Pepsi oraz Mirinda rozlewane do butelek wykonanych w z przetworzonych tworzyw sztucznych (rPET) opuszczą polskie zakłady produkcyjne w Michrowie i Żninie. Nowa butelka rPET powstaje ze zużytych opakowań plastikowych, które z żółtych pojemników trafiają do selektywnej zbiórki. Następnie tworzywo jest poddawane segregacji, przetwarzane w granulat, a ten we włókno poliestrowe, z którego można wytworzyć wiele różnych produktów, w tym nowe opakowania napojów. W ten sposób można skutecznie zapewnić butelce z tworzyw sztucznych kolejny cykl życia i jednocześnie obniżyć poziom emisji dwutlenku węgla. Jak szacuje firma, wprowadzenie butelek wykonanych z rPET obniży emisję gazów cieplarnianych w Europie nawet o ok. 40 procent w przeliczeniu na jedną butelkę. Napoje w nowych opakowaniach będą pojawiać się sukcesywnie na sklepowych półkach jeszcze w grudniu 2021 roku. Zmiana rodzaju opakowań wpisuje się w strategię PepsiCo pep+, która zakłada kompleksową transformację działalności firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju. Pod koniec 2020 roku PepsiCo złożyło w Polsce deklarację dotyczącą dalszych inwestycji w zmianę procesu produkcyjnego i wdrożenie do produkcji butelek powstałych z przetworzonego plastiku (rPET). Od grudnia 2021 roku w butelkach w 100% z recyklingu produkowane są wszystkie napoje Pepsi, Pepsi Max oraz Mirinda, a wcześniej, od lipca 2020 roku to opakowanie wprowadzono także dla marki Lipton Ice Tea. W ramach zobowiązania PepsiCo przyjętego w tym roku firma dąży do osiągnięcia neutralności emisyjnej do roku 2040, czyli o dekadę wcześniej niż zakładają zapisy porozumienia paryskiego. PepsiCo zobowiązało się ponadto do przyspieszenia wysiłków na rzecz realizacji naukowo potwierdzonego celu klimatycznego, dążąc do redukcji emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu o ponad 40% w ujęciu bezwzględnym do roku 2030.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Moc Prawdziwej Przyjaźni

Przyjaźń to coś czego nie nauczą Cię w szkole, a jeśli sam nie nauczyłeś się czym jest przyjaźń, to niczego się nie nauczyłeś.

 

Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi bezinteresownie. Przyjaciel to osoba, z którą możemy być szczerzy. Przy nim możemy też myśleć głośno. Jeden lojalny przyjaciel jest warto dziesięciu tysięcy krewnych. Suzanne Degges-White, przewodnicząca Wydziału Doradztwa....

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty