Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

UPM Raflatac liderem zrównoważonego rozwoju

UPM Raflatac nadal będzie rozwijać nowe, proekologiczne rozwiązania w zakresie materiałów etykietowych, które pozwalają markom osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, na przykład dzięki wykorzystaniu materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, bądź też zamknięciu pętli dzięki rozwiązaniom zwiększającym możliwość recyklingu lub ponownego wykorzystania opakowań. Ponadto firma będzie kontynuować wysiłki zmierzające do zmniejszenia ilości odpadów opakowaniowych we wszystkich swoich zakładach produkcyjnych.

© UPM Raflatac

Firma UPM Raflatac osiągnęła znaczący postęp w kierunku bardziej ekologicznej gospodarki tworzywami sztucznymi. Postęp ten został zaprezentowany i szczegółowo opisany w raporcie New Plastics Economy Global Commitment 2021 Progress Report Fundacji Ellen MacArthur i Programu Środowiskowego ONZ (UNEP). Jak podkreślono w raporcie, firma UPM Raflatac kontynuowała rozwój produktów z portfolio SmartChoice i SmartCircle oraz zwiększyła ich sprzedaż. Materiały etykietowe SmartChoice zostały zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zużycie materiałów i promować wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów odnawialnych. Z kolei rozwiązania z oferty SmartCircle wspierają recykling i ponowne wykorzystanie opakowań, a tym samym promują gospodarkę obiegową.

Redukcja ilości opakowań z tworzyw sztucznych jest jednym z głównych priorytetów działalności dla UPM Raflatac. Dzięki optymalizacji zużycia surowców do produkcji folii firmie udało się zredukować ich ilość o ponad 450 ton. Firma UPM Raflatac posiada w swojej ofercie produkty zaprojektowane z myślą o optymalizacji surowców, takie jak np. materiały etykietowe PP Lite, choć zasada ta stosowana jest również w produkcji materiałów w asortymencie podstawowym. Ponadto firma wspiera przejście na materiały odnawialne poprzez rozszerzanie i promowanie swojej oferty produktów RAFNXT+, jak również produktów z tworzyw sztucznych pochodzenia biologicznego. Firma rozwinęła także usługę recyklingu odpadów etykietowych RafCycle, która obecnie obejmuje 250 partnerów na całym świecie. Oprócz tego jest także członkiem konsorcjum branżowego CELAB (Creating the Circular Economy for Labeling), które zajmuje się recyklingiem odpadów w branży etykiet samoprzylepnych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty