Pożegnanie z Matterhorn. Trójkątne czekoladki czeka redesign

© Photogenica

Sprzedawane w 120 krajach na całym świecie kultowe czekoladki Toblerone będą miały zmienione logo. Graficzna wersja alpejskiego szczytu Matterhorn, który po raz pierwszy pojawił się na opakowaniach w roku 1970 niebawem z nich zniknie. I to nie jedyna zmiana, która czeka markę wyjątkowych trójkątnych czekoladek.

Producent czekoladek Toblerone, którym od 1990 roku jest międzynarodowy koncern Mondelez International (Mondelez), zdecydował przenieść część produkcji czekoladek Toblerone do słowackiej Bratysławy, gdzie produkuje również czekoladki Milka i Suchard. Decyzja jest uwarunkowana względami ekonomicznymi. W konsekwencji produkt nie spełni obowiązującego od 2017 roku w Szwajcarii przepisu Swissness Act, który reguluje możliwość wykorzystywania szwajcarskich symboli narodowych na opakowaniach produktów. Zgodnie z prawem jedynie te produkty, które zawierają co najmniej 80 procent składników pochodzących ze Szwajcarii i 100 procent mleka i produktów mlecznych, a także są produkowane na terenie kraju mogą korzystać z symboli narodowych oraz oznaczenia „made in Switzerland”. Przenosząc znaczną część produkcji (część czekoladek nadal będzie produkowana w zakładzie w Brnie) na Słowację, Mondelez będzie zmuszony usunąć grafikę szczytu Matterhorn i napis „made in Switzerland”. z opakowania. Producent zapowiada, że miejsce szwajcarskiego szczytu zajmie logo górskie współgrające z trójkątną formą opakowania czekoladek. Z kolei napis brzmieć będzie „z siedzibą w Szwajcarii". Zmianie ulegnie również krój pisma na opakowaniu czekoladek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty