Kalendarium

31.05-02.06.2022 · Logimat, Stuttgart

31.05.2022 · Packaging [R]evolution, Warszawa

31.05-01.06.2022 · Packaging Innovations, Warszawa

22-23.06.2022 · PCI Days, Warszawa

27-29.09.2022 · FachPack, Nürnberg

Podwójna nagroda dla tektury

Tektura jest wykonana z surowca odnawialnego i łatwo poddaje się recyklingowi, stanowiąc doskonałą alternatywę dla tworzyw sztucznych, a także zapewniając pozytywne doświadczenia konsumentów, czego dobrym przykładem zwycięskie opakowania” - mówi Maarten Florizoone, dyrektor sprzedaży w Metsä Board.

© Metsä Board

8 września podczas wirtualnej ceremonii ogłoszono zwycięzców European Carton Excellence Awards 2021. Zwycięskie opakowania w kategorii Public Award i General Packaging Platinum Award zostały wykonane z tektury firmy Metsä Board. Opakowanie „Smarties Giant Hexatubezwyciężyło w głosowaniu publicznym. Składa się z jednoczęściowej konstrukcji wykonanej w całości z nadającej się do recyklingu tektury z zintegrowaną pokrywką. Opakowanie zostało wyprodukowane przez firmę WestRock na tekturze MetsäBoard Pro FBB Bright. Z kolei luksusowe opakowanie na kosmetyki do makijażu firmy Yves Rocher, wyprodukowane przez Durero Packaging, otrzymało nagrodę Platinum Award w kategorii General Packaging - Virgin Fibre. Opakowanie składa się z siedmiu kartonowych trójkątnych części, połączonych w jedną całość, z których każde zawiera inny kosmetyk do makijażu. Do jego produkcji użyto lekkiej tektury MetsäBoard Prime FBB Bright.

W tym roku European Carton Excellence Award obchodzi swoje 25-lecie. Konkurs organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu i Tektury Pro Carton oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu ECMA.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Wartość produktu a opakowanie

 

Często idzie w parze, iż wartość produktu wyraża się w jego opakowaniu. Ale czasami opakowanie staje się również przesadnym twierdzeniem o wartości, którego produkt nie może faktycznie spełnić. Oznacza to, że szczególnie drogie produkty próbują powiedzieć coś o swojej wartości poprzez swoje opakowanie a także cenę. Ponadto w naszym świecie jest wiele rzeczy, których nie dostrzegamy. Dlatego produkty posługują się różnymi znakami, po których możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z rzeczami wartościowymi.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty