Podwójna nagroda dla tektury

Tektura jest wykonana z surowca odnawialnego i łatwo poddaje się recyklingowi, stanowiąc doskonałą alternatywę dla tworzyw sztucznych, a także zapewniając pozytywne doświadczenia konsumentów, czego dobrym przykładem zwycięskie opakowania” - mówi Maarten Florizoone, dyrektor sprzedaży w Metsä Board.

© Metsä Board

8 września podczas wirtualnej ceremonii ogłoszono zwycięzców European Carton Excellence Awards 2021. Zwycięskie opakowania w kategorii Public Award i General Packaging Platinum Award zostały wykonane z tektury firmy Metsä Board. Opakowanie „Smarties Giant Hexatubezwyciężyło w głosowaniu publicznym. Składa się z jednoczęściowej konstrukcji wykonanej w całości z nadającej się do recyklingu tektury z zintegrowaną pokrywką. Opakowanie zostało wyprodukowane przez firmę WestRock na tekturze MetsäBoard Pro FBB Bright. Z kolei luksusowe opakowanie na kosmetyki do makijażu firmy Yves Rocher, wyprodukowane przez Durero Packaging, otrzymało nagrodę Platinum Award w kategorii General Packaging - Virgin Fibre. Opakowanie składa się z siedmiu kartonowych trójkątnych części, połączonych w jedną całość, z których każde zawiera inny kosmetyk do makijażu. Do jego produkcji użyto lekkiej tektury MetsäBoard Prime FBB Bright.

W tym roku European Carton Excellence Award obchodzi swoje 25-lecie. Konkurs organizowany jest przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu i Tektury Pro Carton oraz Europejskie Stowarzyszenie Producentów Kartonu ECMA.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty