Kalendarium

21-24.11.2022 · All4Pack, Paryż

14-16.03.2023 · InPrint, CCE International, ICE Europe , Monachium

18-20.04.2023 · Warsaw Pack, Nadarzyn

25-27.04.2023 · Logimat, Stuttgart

04-10.05.2023 · interpack, Düsseldorf

Transport & Logistyka

Rozwiązania w chmurze. Software optymalizujący transport

 

Firmy niemal z każdego sektora gospodarki znajdują się pod presją oszczędzania na kosztach wysyłki i transportu. W odpowiedzi na to wyzwanie firma Esko opracowała software Cape Pack - pierwsze rozwiązanie do optymalizacji paletyzacji i logistyki. Ten funkcjonujący w chmurze innowacyjny program zapewnia potrójne korzyści, takie jak łatwość wdrożenia i użytkowania oraz dostępność aplikacji dla użytkowników na całym świecie.

 

więcej »

Nowość od Ranpak. Innowacyjna automatyzacja pakowania

Firma Ranpak, światowy lider w branży e-commerce oraz rozwiązań dla przemysłowego łańcucha dostaw, rozwija swoje portfolio zautomatyzowanych opakowań wprowadzając na rynek rozwiązanie Flap’it – maszynę, która pakuje małe produkty (o maksymalnej wysokości 80 mm).

więcej »

Logistyka MADE BY WANZL

Innowacyjne rozwiązania z zakresu logistyki magazynowej, to od dekad znak rozpoznawczy Wanzl. Teraz wiele spośród nich będzie można zobaczyć w tym samym miejscu, w tym samym czasie na stoisku firmy na targach Modernlog!

więcej »

Przedświąteczna oferta

Packeta, cyfrowa platforma dla e-commerce, przygotowała dla nowych klientów specjalną ofertę cenową na dostawy w okresie przedświątecznym do Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Dzięki temu firma oferuje niskie ceny  przy zachowaniu atrakcyjnych terminów dostaw, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich e-sklepów i wspierając je w zagranicznej ekspansji.

więcej »

Ekologiczne roboty

Firma DS Smith zainwestowała w dziesięć sterowanych automatycznie pojazdów (typu AGV), które zostały dostarczone do papierni w Kemsley w hrabstwie Kent i mają pozwolić producentowi zwiększyć wydajność produkcji i efektywność pod względem zrównoważonego rozwoju.

więcej »

Sprzedaż z ECP

Firma Sato wprowadziła na rynek nowy, ukierunkowany na klientów programu sprzedaży wybranych etykiet i taśm termotransferowych w odpowiedzi na zapotrzebowanie na zwiększoną wydajność operacyjną i zmniejszenie ilości odpadów w globalnych łańcuchach dostaw.

więcej »

Kolorowa varioPallet

Firma bekuplast rozszerzyła swoją ofertę produktów o kolorową europaletę. Wielofunkcyjna varioPallet przeznaczona jest do średnich i dużych obciążeń i występuje w kolorze czerwonym, niebieskim i zielonym.

więcej »

13,5 ton folii na przyłbice

Polski producent i dostawca folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych KGL wykorzystał swoją specyfikacje produkcji do panującej w tej chwili sytuacji epidemii koronawirusa. Firma podjęła się inicjatywy przekazania ponad 1,5 tony folii do produkcji osłon na przyłbice, produkowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Politechnikę Warszawską.

więcej »

Opakowanie na formuły dla niemowląt

Danone wprowadził Track & Connect – cyfrową usługę, która zapewnia konsumentom i sprzedawcom większą przejrzystość podczas całego łańcucha dostaw produktu.

więcej »

Przyszłość pod znakiem customizacji

Historia sukcesu firmy Combilift rozpoczęła się dwadzieścia lat temu w irlandzkim Monaghan, kiedy Martin McVicar i Robert Moffett wpadli na pomysł, jak można inaczej, a przede wszystkim sprytniej, produkować wózki widłowe. Koncepcja przyjęła się. 26 kwietnia 2018 roku otwarto nowy, warty 50 mln euro zakład produkcyjny, za sprawą którego w następnych latach firma zamierza podwoić swoją produkcję. Nawet irlandzki premier Leo Varadkar nie odmówił sobie przyjemności udziału w uroczystości otwarcia zakładu.

więcej »

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty