Transport & Logistyka

13,5 ton folii na przyłbice

Polski producent i dostawca folii oraz opakowań z tworzyw sztucznych KGL wykorzystał swoją specyfikacje produkcji do panującej w tej chwili sytuacji epidemii koronawirusa. Firma podjęła się inicjatywy przekazania ponad 1,5 tony folii do produkcji osłon na przyłbice, produkowanych przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz Politechnikę Warszawską.

więcej »

Opakowanie na formuły dla niemowląt

Dzisiaj Danone ogłosił wprowadza Track & Connect – cyfrową usługę, która zapewnia konsumentom i sprzedawcom większą przejrzystość podczas całego łańcucha dostaw produktu.

więcej »

Przyszłość pod znakiem customizacji

Historia sukcesu firmy Combilift rozpoczęła się dwadzieścia lat temu w irlandzkim Monaghan, kiedy Martin McVicar i Robert Moffett wpadli na pomysł, jak można inaczej, a przede wszystkim sprytniej, produkować wózki widłowe. Koncepcja przyjęła się. 26 kwietnia 2018 roku otwarto nowy, warty 50 mln euro zakład produkcyjny, za sprawą którego w następnych latach firma zamierza podwoić swoją produkcję. Nawet irlandzki premier Leo Varadkar nie odmówił sobie przyjemności udziału w uroczystości otwarcia zakładu.

więcej »

Wielozadaniowość kluczem do sukcesu

W tym roku Raben, jako jedyny operator logistyczny, nawiązał współpracę z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii [ETI Food] w zakresie wprowadzenia nowatorskich rozwiązań dla sektora spożywczego. Jednym z najważniejszych zagadnień wśród projektów zgłoszonych oraz wdrażanych w ramach projektu jest rozwój usług co-packingowych.

 

więcej »

Przyszłość bez poślizgu. Prosty sposób na bezpieczny transport

We wciąż „kurczącym się” świecie, gdzie granice państw tracą swe dotychczasowe znacznie i coraz rzadziej stanowią bariery dla swobodnego przepływu towarów, niezwykle istotne staje się skuteczne zabezpieczanie ładunków, pokonujących znaczne odległości. Koszty reklamacji, wynikające ze zniszczeń powstałych w transporcie mogą nawet sześciokrotnie przekroczyć koszt wyprodukowania towaru.

więcej »

W ogrodzie naukowców. Nowoczesne opakowania do przechowywania i transportu kwiatów ciętych

Podczas transportu i przechowywania produktów opakowanie musi zabezpieczyć zawartość zarówno przed działaniem czynników zewnętrznych, jak i przed utratą jakości, spowodowaną czynnikami wewnętrznymi. Niektóre produkty są szczególnie podatne na zmiany środowiskowe i wymagają szczególnych warunków. Do takich „trudnych” produktów zaliczyć można kwiaty cięte, których wrażliwość na niekorzystne warunki podczas transportu i przechowywania jest nie tylko wyjątkowo wysoka, ale również uzależniona od gatunku. Polscy i holenderscy naukowcy właśnie pracują nad rewolucyjnym opakowaniem, które zabezpieczy delikatne rośliny przed mechanicznymi uszkodzeniami, zmianami temperatury i poziomu wilgotności etylenu, przyśpieszającego ich dojrzewanie.

 

więcej »

Na podbój Europy. Ecovative – innowacyjne i ekologiczne wypełniacze

Tworzywa sztuczne zajmują 25 proc. składowanych odpadów, a wśród nich największym „przestępcą” są spienione pianki do wypełniania opakowań transportowych. Tak przynajmniej wynika z raportu Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (USDA). Nawet jeśli liczby nie oddają prawdziwej sytuacji to trudno zaprzeczyć faktom, że petrochemiczne wypełniacze zaśmiecają środowisko lądowe i wodne. Coraz więcej państw dostrzega zagrożenie, które niesie ze sobą produkcja tych materiałów, stąd powstała inicjatywa stworzenia ekologicznej alternatywy Mushroom Packaging.

więcej »

Opakowaniowe kokosy. Wypełniacze i zabezpieczenia od Enkev Polska

Trend na ekologiczne materiały zdominował już wszystkie branże opakowaniowe. Obecnie coraz więcej firm skłania się ku wykorzystywaniu w transporcie naturalnych i sprężystych surowców w formie wypełniaczy i zabezpieczeń. Jednym z przykładów jest System Koko Pack firmy Enkev Polska, który – oprócz walorów użytkowych – wyróżnia się możliwością dowolnego kształtowania wypełniaczy, bez uszczerbku na atrakcyjności ochranianego produktu.

więcej »

Papier, poduszka czy chrupki? Ekologiczne wypełniacze do opakowań transportowych

Przy okazji konkursu na najlepsze opakowanie na rynku – ART OF PACKAGING 2014, który organizuje nasze wydawnictwo, nie sposób nie poruszyć problemu wypełniaczy w opakowaniach transportowych. A raczej braku świadomości ekologicznej, skutkującej oklejaniem projektów kilkanaście razy taśmami izolacyjnymi, pakowaniem na „matrioszkę” w kilka pudełek czy używaniem papieru gazetowego jako wypełnienia. Dlatego przedstawiamy kilka dostępnych rozwiązań, które nie nadwyrężą firmowego budżetu i ułatwią zarówno bezpieczny transport, jak i recykling opakowań.

więcej »

Brzydkie kaczątko. Opakowania wielkogabarytowe okiem producentów i użytkowników

Tektura to niezwykle popularny materiał do opakowań transportowych dzięki swojej konkurencyjnej cenie, dużej wytrzymałości oraz dobrej amortyzacji. Tylko w przeciągu ostatnich 4 lat jej produkcja w kraju wzrosła z 3 699,8 tys. ton w 2010 r. do 3 821,8 tys. ton w 2012 (z czego do produkcji pudeł wykorzystano 1 655,5 (2010) i 1 863 tys. ton (2012). W przeliczeniu na jednego mieszkańca zużywamy obecnie 107,9 kg papieru i tektury w ciągu roku, a według danych GUS za 2012 r. przychody ze sprzedaży szacuje się na ponad 26 mln złotych. Aby zrozumieć, jak ważną rolę odgrywa ten niedoceniany na co dzień materiał na rynku, zadaliśmy kilka kluczowych pytań producentom opakowań wielkogabarytowych oraz ich użytkownikom.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

Lockdown…

 

Pisząc editorial do ostatniego wydania PACKAGING POLSKA, świat był „normalny” as usual. Wszyscy przygotowywali się do targów LogiMat w Stuttgarcie, Packaging Innovations w Warszawie czy interpack i drupa w Düsseldorfie. Kilka dni później nastąpiły reakcje na restrykcje rządów wielu państw w Europie. LogiMat odwołany, interpack przełożony, drupa przełożona, a niezliczone wydarzenia musiały podporządkować się oficjalnym zakazom.

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty