Laboratorium firmy Mondi. Badania nad recyklingiem

©Mondi

Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, otworzył pierwsze w historii grupy laboratorium recyklingu w swoim zakładzie we Frantschach w Austrii. Będą tam testowane możliwości poddawania recyklingowi papieru i opakowań papierowych wykorzystujących elementy niepapierowe, np. powłoki. Możliwość przeprowadzania testów recyklingu we własnym zakresie znacznie przyspieszy proces opracowywania przyjaznych dla środowiska opakowań. Chociaż opakowania papierowe oferują wiele korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem, mają również pewne ograniczenia. Czasem, w celu zwiększenia ich funkcjonalności, konieczne jest dodanie elementów niepapierowych, które mogą wpływać na możliwość poddania opakowania recyklingowi. Dane zebrane w nowym laboratorium Mondi zostaną wykorzystane do ulepszenia istniejących produktów i dostarczenia wiarygodnych informacji na temat ich wpływu na środowisko. Testy przeprowadzane na opakowaniach papierowych i na bazie papieru opracowanych przez firmę pozwolą określić, czy produkty te mogą zostać poddane efektywnemu recyklingowi. Laboratorium działa podobnie jak przemysłowe zakłady recyklingu, tylko na mniejszą skalę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty