Inwestycja w Panther PX3300

Na zdjęciu od lewej do prawej: Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży w firmie Xeikon; Maciej Wojtaszek, współwłaściciel firmy Aniflex; oraz Łukasz Smok, szef produkcji w firmie Aniflex.

© Xeikon

Firma Aniflex jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Strategia rozwoju firmy opiera się na inwestowaniu w nowoczesne technologie druku, pozwalające na uzyskanie przewagi konkurencyjnej i zróżnicowanie oferty produktowej. Osiągnięcie tych celów było decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny atramentowej Xeikon Panther PX3300.

 

Jak podkreśla Maciej Wojtaszek, współwłaściciel firmy Aniflex, inwestycja w nową maszynę znacznie zwiększyła możliwości technologiczne zakładu i pozwoliła wykorzystać potencjał sprzedażowy dla nisko- i średnionakładowych zleceń, a także skrócić ich czas realizacji. Firma oprócz etykiet samoprzylepnych, oferuje również etykiety typu shrink sleeve i opakowania elastyczne. Firma regularnie poszerza swoją ofertę o nowe rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku, takie jak etykiety samoprzylepne drukowane na ekologicznych materiałach oraz opakowania z technologią rozszerzonej rzeczywistości.

 

Pełen wachlarz możliwości

Urządzenie Panther PX3300 firmy Xeikon zastąpiło starszą maszynę atramentową, która była używana w zakładzie od wielu lat. Aniflex był jedną z pierwszych firm w branży, która zainwestowała w druk atramentowy UV do produkcji etykiet. Maszyna drukująca firmy Xeikon ma na celu unowocześnić produkcję i umożliwić firmie podniesienie jakości druku. Xeikon PX3300 spełnia wymagania firmy w zakresie powtarzalności wydruków wysokiej jakości oraz szybkiej produkcji wielu jednostek SKU. Pięciokolorowa (CMYK + biały) maszyna drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min. Atramenty PantherCure zapewniają trwałe i odporne na ścieranie etykiety o wysokim połysku, a dzięki możliwości nakładania dwóch warstw białego atramentu pozwala uzyskiwać atrakcyjne efekty dotykowe i haptyczne w trybie inline. Ponadto PX3300 firmy Xeikon obsługuje szeroką gamę podłoży: PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane i przezroczyste typu clear-on-clear i sprawdza się w produkcji etykiet do zastosowań przemysłowych, produktów chemicznych i artykułów gospodarstwa domowego, a także do kosmetyków, farmaceutyków oraz etykiet na alkohol, piwo i inne napoje. Maszyny Xeikon mogą również drukować dodatkowe elementy na potrzeby personalizacji produktów lub umieszczać oznaczenia w określonych miejscach, a także dodawać elementy drukowane cyfrowo na wcześniej zadrukowanych podłożach. Dodatkową zaletą jest brak form drukowych, co obniża koszty produkcji i skraca czas realizacji zleceń. Oprogramowanie Xeikon X-800 zwiększa automatyzację procesu produkcji i kontrolę poszczególnych etapów produkcji, a także umożliwia tworzenie zabezpieczeń na etykietach, chroniące użytkownika końcowego, takie jak kody kreskowe EAN, kody QR, DataMatrix lub inne rozwiązania typu „track & trace”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Opakowania na „godzinę zero”

Przeprowadzka jest zabawna tylko w wieku 18 lat, kiedy masz torbę podróżną i plecak, ale nie w wieku średnim, kiedy masz 4 kartony z samymi patelniami, 250 par butów i osobną walizkę na kosmetyki.

Kiedy po 25 latach, w głowie tli się wizja przeprowadzki zawartości całego domu, rosną nadzieje na jej bezproblemowy przebieg. Zaplanowanie wszystkiego oraz spakowanie rzeczy na czas, a także pogodzenie jej z życiem codziennym, pracą oraz zaplanowanymi 7 miesięcy temu spotkaniami, to idealny plan. Nie ma nic gorszego niż to, że....

 

Reklama

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty